Nie włącza się system XP

Witam

Mam pytanie. Otóż coś się dzieje z kompem. Po instalacji nowego systemu i po dwóch jego uruchomieniach robi sie czarny ekran i nic innego nie idzie zrobic. Podłączyłem stary dysk (taki co podłącza się go tą szeroka taśmą) działa wszystko ok bez problemu z tym nowym nie idzie. Robiłem już kilka formatów i zawsze jest to samo dwa uruchomienia ponowne i koniec nic dalej nie idzie. Podczas włączania leci ten niebieski pasek i miga lampka ta czerwona na komputerze. nagle gaśnie i świeci bardzo intensywnie przez ok 2 sekundy i jest ten czarny ekran. Lampka czerwona już nie miga. O co chodzi?

Dysk sprawny, nie ma bad sectorów?

A jak ja to mogę sprawdzić bo aż tak się nie znam…

Czy po instalacji systemu cos instalowales?

Jakies sterowniki, cokolwiek?

Czy tylko 2 restarty i trup?

Co do bad sectorów:

podstawowy program to checkdisk (komenda chkdsk)

jezeli partycje sa na fat32 mozna uzyc ndd (norton disk doctor)

lub taki programik hdd regenerator

Tak instalowalem sterowniki. Różne ostatnio najpierw od płyty głownej i ponowne uruchomienie nastepnie od grafiki ponowne uruchomienie ale juz niestety sie nic nie wlaczyło. Kiedyś najpierw zrobiłem SP2 potem sterowniki i to samo już nie wiem…;/ a jak wloże dyskietke startowa XP i wybiore wiersz polecen to moge zrobic ten skan disk?

tak, jeśli na dyskietce będzie “chkdsk.exe”

Skołuj sobie system ze zintegrowanym sp3

Byćmoże któryś sterownik to powoduje?

Powinieneś to dokładnie sprawdzić.

Ale nigdy nie bylo problemu zawsze wszystko działało. A moge teraz zrobić ta dyskietke z chkdsk? Moge na drugim komputerze to zrobic. No i jak mam ja zrobić?

Dodane 01.01.2010 (Pt) 12:42

Mam pytanie. Ściągnąłem z internetu XP od razu z SP3. Jest on na CD ma ok 700 MB ale problem w tym, ze nie mam płyty CD. nagrałem to na DVD. Kiedy włączam komputer wduszam Delete i tam w Biosie ustawiam pierwsze CD. Ponowny rozruch i nic. Tam gdzie zawsze pojawiało się, ze naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD tu nic sie nie robi tylko od razu pojawia ten niebieski pasek. Jak to zrobic? Dzisiaj święto więc nigdzie nie kupie CD.

źle wypaliłeś płytę i dlatego…

Wiec zrobiłem tak. Zainstalowałem windowsa z tej swojej płyty. Następnie włożyłem tą nagraną i wybrałem opcje zainstaluj. Następnie opcje aktualizuj. Wszystko ładnie się instalowało aż do momentu aż wystapił błąd, że nie można odnaleźć lub wyodrębnić pliku win32 cos tam i jeszcze jednego. Zrobiłem ok i instalacja szła dalej. Zainstalowało się wszystko bez problemu. Włączyłem panel sterowania i SP3 był zainstalowany. Wyłączyłem komputer i znowu to samo co przedtem. Możliwe, ze za każdym razem ginie ten plik win32 i dlatego nie można włączyć komputera?

Tak. W konsoli odzyskiwania wpisz komendę chkdsk /r i wciśnij enter… A co do naprawy systemu, z jaką prędkością nagrałeś płytę? Komunikat, że nie można skopiować pliku może być efektem nagrania płyty z zbyt dużą prędkością. Spróbuj nagrac płyte jeszcze raz, tylko tym razem np. z prędkością 12x i spróbuj wykonać naprawę jeszcze raz…

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc ale straciłem cierpliwość i dzisiaj kupiłem nowy komputer oby służył przez kilka lat bez problemów:)