Nie włącza się Windosw 7

Pisze we sprawie o pomoc
Nie włącza mi się Windows 7 widać tylko napis Trwa uruchamianie systemu Windows i niec, czekałem 1 godz i dalej nic więc proszę o pomoc i jeszcze jedno nie mogę przewrucić komputera.

Rzuć w niego słownikiem, może się przewróci :smiley:

1 polubienie

Fakt, że nie możesz przewrócić komputera świadczy o tym, że obudowa stoi stabilnie na podłożu. To akurat jest ogromny plus, nie wada.

Co do kwestii samego uruchamiania komputera…
Wyłącz go. Wciśnij przycisk POWER (uruchom komputer), a następnie naciskaj cały czas (przyciskaj i puszczaj, nie przytrzymuj) klawisz F8. Z menu wyboru opcji uruchamiania wybierasz TRYB AWARYJNY. Daj znać, czy się uruchomiło. Jeżeli tak, to jedziemy dalej. Jeżeli nie, to przygotuj nośnik instalacyjny z systemem Windows 7, odpowiadający architekturze Twojego systemu (system 32 bity lub 64 bity), uruchom z niego komputer i wybierz opcję NAPRAW. Daj znać, czy któraś opcja pomogła.

I nie pisz za dwie minuty, że nie pomogła, bo proces trochę trwa i często ludzie go pomijają, twierdząc, że nie działa.

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

Sprawdzenie dysku

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner. Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
  5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter i poczekaj
  6. Po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu
  7. W HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune
  8. u góry w HD Tune wybierz dysk twardy, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.
    Jak odczytywać wyniki? Czerwone bloczki oznaczają bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - oznaczają, że jest w porządku. Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany. Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).
  9. Zerknij jeszcze na zakładkę Health w HD Tune i przedstaw zdjęcie na forum.