Nie włączają się aplikacje

Witam. Nie wiem czemu, ale jak włączam aplikacje jak. np. kalendarz, poczta itp. Pojawia się ikonka danego programu i przekierowuje mnie na start. Czy tak powinno być? Mam pierwszy raz styczność w W8 i nie wiem, czy czegoś nie ustawiłem etc. Zainstalowałem Windows 8 jako student z MSDN wersję polską DreamSpeak na Samsung RF711 w konfiguracji:

Procesor: i7-2630QM.

Grafika: GeForce GT540M.

RAM: 8GB.

HDD 1: 64GB SSD Samsung 830 Series - na tym jest system.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do grafiki pod W8 x64.

bo to są programy zrobione pod modern ui a nie zwykłego windwosa

Nie o to chyba chodzi. Trochę pokombinowałem i doszedłem, że Avast mi blokuje dostęp do aplikacji. Jak wstrzymam go na chwilę to bez problemu się odpalają. Pytanie teraz, bo jeszcze nie udało mi się znaleźć, co wyłączyć w Avast, żeby mi tego ich blokował?

Zmiana antywirusa może pomóc np. na AVG, czy Microsoft Essentials?

na razie to co jest przystosowane do win8

avast nie jest i dlatego są takie problemy

używaj którego chcesz ja się nie znam na nich :stuck_out_tongue: jednak wole avasta

Zdaję sobie z tego sprawę, że aplikacje nie są jeszcze przystosowane i instalując Windows 8 wiedziałem o tym. Jednak może ktoś się spotkał już z tym problemem i wie jak go rozwiązać. :slight_smile:

Odkąd siedzę na W8 to nie tylko ten problem z aplikacjami mi się pojawił:

  1. Nie chce mi się najnowsza wersja Opery zainstalować.

  2. Photoshop CS6 nie funkcjonuje normalnie jak mam ustawiony procesor graficzny (mimo instalacji najnowszych sterowników).

  3. Instalacja NetBeans się krzaczy już na samym starcie.

Jak nie uzyskam pomocy to będę cierpliwie czekał na nowe wersje programów lub poprawki. Na razie + dla W8, że mi się błyskawicznie włącza. :slight_smile:

Oficjalnie windows 8 jeszcze nie miał premiery więc mają czas.

Ale z producentami oprogramowania rożnie bywa.

Osobiście korzystam z AVG 2013 Free - jest OK (problemy były z AVG Internet Security 2012 - blokował dostęp do netu aplikacjom ModernUI);

Opera 12.02 instaluje się poprawnie i działa jak trzeba.