Nie włączają się niektóre filmy na youtube

Witam
Czy może ma ktoś podobny problem, albo wie jak go rozwiązać? Od jakiegoś czasu mam tak, że niektóre filmiki mi nie chcą się włączyć. Kręci się tylko ślimak, że się film ładuje, ale nie odpala. Nie wiem jaka może być przyczyna. Wtyczki wszystkie mam aktualne, przeglądarka też zaktualizowana. Próbowałem sprawdzać czy się otworzy jak powyłączam wszystkie blokady reklam itd., ale to też nic nie pomogło. Co ciekawe gdy wyczyściłem ostatnio komputer, to teraz inne filmy mi się nie otwierają, które jeszcze tydzień temu działały. Ktoś ma jakieś pomysły?

Też na to zwróciłem uwagę, obstawiam, że ma to związek ze zmianami w architekturze i sofcie YT, które są spowodowane ogłoszonymi jakiś czas temu zmianami w regulaminie, które to niedługo mają wejść w życie.
Generalnie słabo to wygląda, zwłaszcza jeden zapis mówiący o tym, że google/youtube będzie mógł kasować niedochodowe konta - ale jak ten zapis będzie interpretowany nie wiadomo, google twierdzi, że to tylko jakaś furtka awaryjna. Ogólnie mógłby pojawić się na ten temat jakiś artykuł na portalu.

Ja często buszuję na YT i nawet dzisiaj leciałem po kolei z filmami z różnych tematyk i nie udało mi się spotkać taki film, który by mi się nie odtwarzał prawidłowo.
Można prosić o link do takiego źle ładującego fsię ilmu na YT? Aż jestem ciekawy.

Sprawdź przepustowość łącza. Może operator coś kombinował na kablach i spadła ci prędkość przez co przeglądarka odtwarzając film musi go najpierw mocno zbuforować.

To nie są w moim przypadku konkretne filmy, a losowe, ich niedostępność też jest różna. Problem ogólnie występuje o różnych porach, na różnych łączach z różną długością trwania.
To wygląda jak jakiś restart/aktualizacja serwerów. Jakby klastry restartowali i aktualizowali partiami.

Z YT korzystam praktycznie codziennie. Nie zdarzyła mi się taka sytuacja od miesięcy.

1 polubienie

Też zero problemów, a oglądam dużo.

1 polubienie

Przywróć system sprzed tygodnia i pomyśl wpierw, co czyścisz i czym.

Może to Ci pomoże https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/h264ify/

Przez hooktube też ?
Jak coś kombinują z interfejsem lub skryptami to zawsze dla porównania sprawdzam przez hooktube.com, który ładuje sam filmik jako zagnieżdżony bez innej zawartości youtube.

Spoko, ale chyba nie zostałem dobrze zrozumiany. Po pierwsze problemy z odtwarzaniem filmików miałem już przed porządkami na kompie, nie jest to kwestia ostatnich dni, a bardziej paru tygodni, aczkolwiek zaczęło mnie to ostatnio coraz bardziej frustrować, bo byłem przekonany, że to kwestia aktualizacji A po drugie mając na myśli “czyszczenie” chodziło mi o czyszczenie historii, ciasteczek, aktualizacji wtyczek etc. Po tym “czyszczeniu” niektóre filmy które otwierały się przed porządkami, przestały się otwierać. Przykładowy link https://www.youtube.com/watch?v=gdVjVtpr55M U mnie po prostu czarny ekran i ładuje się w nieskończoność, nie odpala, ale u Was na pewno działa skoro piszecie, że nie spotykacie się z takimi problemami. Natomiast u mnie taki problem niestety istnieje i nie jest to kwestia 1 film na powiedzmy 100, tylko zdecydowanie częściej, tak że jak wczoraj sobie chodziłem po yt, to co jakiś czas wpadałem na taki filmik. Myślałem, że jest to ogólnie może jakiś problem z yt, ale z tego co widzę problem jest u mnie, tylko kwestia jest taka, że kompletnie nie mam pojęcia co w takim razie może być przyczyną. Dodam, że ten link który podałem tak samo nie odtwarza mi się też w przeglądarce IE.

Sprawdziłem przed chwilą, ten sam problem…

U mnie działa bez problemu…

Ja zrobiłem eksperyment z DNS w tej sprawie. Na DNS T-Mobile działa, DNS Google, wiadomo :), ale DNS CloudFire zarówno youtube jak i np. Deezer świruą. Co drugi filmik na YT zacina mimo, że do połowy zbuforowany to nagle staje buforowanie tak jakby poprzez zapytanie serwera DNS tracił połączenie z siecią. To samo na Deezer, co któraś piosenka w połowie przerywa i pauzuje. Nie wazne czy odtwarzane aplikacja na komputerze, smartfonie czy przez Yamaha MusicCast na amplitunerze yamahy.

Ustawiam ten mało znany DNS i wszystko śmiga jak nigdy:

Hurricane Electric

IPv4: 74.82.42.42 (brak drugiego DNS)
IPv6: 2001:470:20::2
Źródło: https://www.publicdns.xyz/public/he.html

Hurricane Electric operates its own global IPv4 and IPv6 network and is considered the largest IPv6 backbone in the world as measured by number of networks connected. Within its global network, Hurricane Electric is connected to over 165 major exchange points and exchanges traffic directly with more than 6,500 different networks. Employing a resilient fiber-optic topology, Hurricane Electric has no less than five redundant 100G paths crossing North America, four separate 100G paths between the U.S. and Europe, and 100G rings in Europe and Asia. Hurricane also has a ring around Africa, and a PoP in Australia. See more in the Hurricane Electric.

CloudFire to server DNS, który ma w sobie VPN i rózne spomagacze, zabezpieczenia, które moga pewne rzeczy mniej lub bardziej blokowac. Mi an tym Hurricane Electric nawet strony szybciej wczytuje.

Mnie kilka miesięcy temu się zacinał od jakiegoś felernego wycięcia reklamy z początku filmu.
Teraz się nie zacina.

Ciekawi mnie jedynie jak będą wyglądać bany za ABP / AdBlock / uBO / AdGuard - szkoda by było by zablokowali i dostęp do Gmail za “karę” (najwyżej można spróbować zrobić konto Google bez obsługi Gmail by używać opcji powiadomień / subskrypcji - mniej się straci).

Hmmm, czyli rozwiązania problemu szukać we wtyczkach? Adblock Plus, uBlock Origin? Z drugiej strony gdy je wyłączyłem na yt, to filmy nadal nie chodzą. Nie mam pojęcia gdzie w takim razie jest problem…

Sprawdź jak dochodzą od ciebie pingi do serwera YT. Podejrzewam, ze ze sporą ilością strat.

Opcjonalnie takie coś:

Wtedy wychodziło by może, że użyta technologia Polimer się zbugowała u ciebie.

Niestety nie pomogło…

A jak to można sprawdzić?