Nie włączająca się Mandriva 2007

Witam! Otóż kolega miał dwa systemy. Windows i Linux Mandriva 2007 Dziś po szkole uruchomił go i jak wybrał z Gruba Linuksa to ten po prostu się nie włączył tzn. log tam całe było ale pasek się nie ładował. Przeinstalował linuksa i nic. Ja sam jestem zdziwiony i zwracam się do was wszystkich… co jest tego przyczyną ? Pozdrawiam…

Jeżeli ma laptopa, to pewnie dlatego. Słyszałem coś o czipsetach w laptopie przez które nowa mandriva ci za chiny niepujdzie. W takim przypadku musi być linux który ma conajmniej 2 lata około i powinien działać.

Hmm… Właśnie dlatego ją wywaliłem. Za te niespodzianki… Najgorzej jest, jeśli było jakieś urządzenie USB podłączone i zainstalowane na Windowsie, ale nie na Linuksie… W sumie nie wiem czemu tak się działo (tj. mi się wieszał, a koledze w ogóle nie chciał sie uruchomić). A co się wyświetla przy logowaniu tekstowym?? Jakieś błędy??

greengo tylko, że ten linuks wcześniej działał bez problemów. A wiesz laptop w sumie nowy jest

UbuDream No nie wiem jak z tym USB, bo nawet jeśli to USB to przecież reinstalował Mandrivę. Ale żadnych błędów nie było tylko po prostu samo logo i nic (czekał 30 min.). Dzięki za odp., czyli co zmienić OS’a ?

Aha no w sumie ja temu systemowi nieufam. Musiałem niedawno na nowo cały dysk sformatować przez niego. Ale możesz jeszcze spróbować sformatować dysk na którym ma być mendrive w formacie na którym pójdzie linux oczywiście. I jest jeszcze jedna możliwość przez którą może niedziałać, zajrzyj do biosu i zobacz jak jest ustawiony dysk bo jeśli jest ustawione HDD to mendrive obsługuje tylko IDE.

Calkiem mozliwe, ze moglo dojsc do zmiany nazw partycji. Przynajmniej takie cos mi wystepowalo, gdy odmontowywalem partycje lub usuwalem partycje bedace p0rzed root i nastapila zmiana nazw i numeracji i wtedy musialem instalowac na nowo lilo.

Złączono Posta : 24.03.2007 (Sob) 3:32

Ja naszczescie z moja mandriva nie mam zadnych problemow i jestem z niej bardzo zadowolony i jest to dla mnie jedna z lepszych dystrybucji. Nie wiem dlaczego wielu nie potafi jej oswoic! Ja swoja mandrive juz oswoilem :mrgreen:

Dokładnie. Używam Mandaryny od wersji 2005 i nigdy nie miałem z nią najmniejszych problemów - w przeciwieństwie do Ubuntu (EE)

On mówił, że nic nie zmieniał, a samo z dnia na dzień SAMO by się nie zrobiło. Jednak dzięki za odp. jak tylko skontaktuję się z kolegą przedstawię mu wasze uhmm propozycje z góry dzięki wszystkim za odp.