Nie włączająca się Mandriva 2007

(M^2) #1

Witam! Otóż kolega miał dwa systemy. Windows i Linux Mandriva 2007 Dziś po szkole uruchomił go i jak wybrał z Gruba Linuksa to ten po prostu się nie włączył tzn. log tam całe było ale pasek się nie ładował. Przeinstalował linuksa i nic. Ja sam jestem zdziwiony i zwracam się do was wszystkich... co jest tego przyczyną ? Pozdrawiam...

(Souter) #2

Jeżeli ma laptopa, to pewnie dlatego. Słyszałem coś o czipsetach w laptopie przez które nowa mandriva ci za chiny niepujdzie. W takim przypadku musi być linux który ma conajmniej 2 lata około i powinien działać.

(Vader481) #3

Hmm... Właśnie dlatego ją wywaliłem. Za te niespodzianki... Najgorzej jest, jeśli było jakieś urządzenie USB podłączone i zainstalowane na Windowsie, ale nie na Linuksie... W sumie nie wiem czemu tak się działo (tj. mi się wieszał, a koledze w ogóle nie chciał sie uruchomić). A co się wyświetla przy logowaniu tekstowym?? Jakieś błędy??

(M^2) #4

greengo tylko, że ten linuks wcześniej działał bez problemów. A wiesz laptop w sumie nowy jest

UbuDream No nie wiem jak z tym USB, bo nawet jeśli to USB to przecież reinstalował Mandrivę. Ale żadnych błędów nie było tylko po prostu samo logo i nic (czekał 30 min.). Dzięki za odp., czyli co zmienić OS'a ?

(Souter) #5

Aha no w sumie ja temu systemowi nieufam. Musiałem niedawno na nowo cały dysk sformatować przez niego. Ale możesz jeszcze spróbować sformatować dysk na którym ma być mendrive w formacie na którym pójdzie linux oczywiście. I jest jeszcze jedna możliwość przez którą może niedziałać, zajrzyj do biosu i zobacz jak jest ustawiony dysk bo jeśli jest ustawione HDD to mendrive obsługuje tylko IDE.

(roobal) #6

Calkiem mozliwe, ze moglo dojsc do zmiany nazw partycji. Przynajmniej takie cos mi wystepowalo, gdy odmontowywalem partycje lub usuwalem partycje bedace p0rzed root i nastapila zmiana nazw i numeracji i wtedy musialem instalowac na nowo lilo.

Złączono Posta : 24.03.2007 (Sob) 3:32

Ja naszczescie z moja mandriva nie mam zadnych problemow i jestem z niej bardzo zadowolony i jest to dla mnie jedna z lepszych dystrybucji. Nie wiem dlaczego wielu nie potafi jej oswoic! Ja swoja mandrive juz oswoilem :mrgreen:

(system) #7

Dokładnie. Używam Mandaryny od wersji 2005 i nigdy nie miałem z nią najmniejszych problemów - w przeciwieństwie do Ubuntu (EE)

(M^2) #8

On mówił, że nic nie zmieniał, a samo z dnia na dzień SAMO by się nie zrobiło. Jednak dzięki za odp. jak tylko skontaktuję się z kolegą przedstawię mu wasze uhmm propozycje z góry dzięki wszystkim za odp.