Nie włączajacy sie komputer za pierwszym razem

Witam mam ciągle ten problem już od miesiąca, mój komputer nie wstaje za pierwszym razem to znaczy naciskam przycisk power wszystko się świeci działają wentylatory itp a monitor cały czas w stanie spoczynku nie ma nic ani ekranu biosu ani nic… jedynie słychać w głośnikach ładowanie Windowsa. Dzieje się tak zazwyczaj po nocy jak komp jest zimny.płytę przeglądałem kilku krotne brak wylanych kondensatorów jak i popuchniętych.Prosze o jakies podpowiedzi co moze byc uszkodzone.Albo jakies rady co moge jeszcze zrobić (wymiana pożyczanie od kolegów sprzętu raczej nie wchodzi w gre) komp dziala 5min a chipset zdarzył sie juz nagrzać to normalne ?

Zasilacz chyba można wykluczyć z usterki bo ma dwa tygodnie (ocz500W)

Konfiguracja

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W,

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

Western Digital Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII

Ocz 500W

Windows 7 Ultimate 64bit

Chipset nie powinien się tak szybko nagrzać.

Coś z nim zrobie wymienię paste pod radiator. A czy to on moze dawać takie objawy przegrzewania a potem jak ostygnie to komp nie chce sie włączyć ?

Raczej nie,jeśli się komputer nie włącza to albo trzeba szukać winy w płycie głównej,ustawieniom w biosie albo na zasilaczu,akurat twój jest w porządku,przynajmniej jeśli odrzucamy opcje że nie posiada on żadnej wady technicznej.

W biosie nic nie ustawiałem. Jest cos co mozna bylo by w biosie zmienić ? na jakas inna konfiguracje

Wyjmij baterie w biosie to się ustawienia na domyślne przywrócą,masz od kogoś pożyczyć na chwile karte graficzną i sprawdzić czy to nie jest przypadkiem przez grafike?

Z tym wlasnie jest problem bo nie ma od kogo. kazdego kogo znam ma lapka…

Nikt mi na pytanie nie moze odp… otoż ta karta graficzna ma dwa złacza ktore maja po 6 pinów… moj zasilacz ma zlacze podpisane PCI E (6+2) wiec w karte graficzna wpinam tylko 6 pinów a do drugiego wejscia wpinam adapter http://www.atxpowersupplies.com/images/ … 50x350.gif z tym ze ten adapter nie ma jednego pina a na zdjęciu widzę ze ten adapter ma wszystkie 6 pinów…

Oczwiscie ten adapter byl dolaczony do karty graficznej. ale mnie to zastanawia czemu on nie ma jednego pina skoro karta ma w kazdym wejsciu 6 pinów

oto moj adapter

http://img638.imageshack.us/img638/6071/034lf.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/6865/035sx.jpg

Widać na zdjęciu ze brakuje jednego pina (oryginalnie)

Dziwne dwa wejścia 2 x 6 pin ,aż tyle ta karta pobiera,niemożliwe,mi się zdaje że na jednym złączu starczy spokojnie,na dodatek że twoja płyta jest pod PCI-E 2.0 i potrafi dostarczyć dużo więcej energii dla karty z samego slotu PCI-E w porównaniu z PCI-E 1.0

Niby tak. Ale na jednej złączce nie wlacza sie wcale jedynie wiatrak grafiki włącza sie na full obroty i tyle…

Ale caly czas mnie martwi ten adapter z tymi 5 pinami… Może to jego wina ?

mam dwa takie same adaptery i na kazdym brakuje jednego pina.drugi mam od mojej starej spalonej grafiku (8800 GT)