Nie włączający się komputer

(Darkvifon) #1

Witam. Od paru tygodni mam następujący problem. Po włączeniu komputera zapala się lampka zasilania, ale nic ponad to się nie dzieje. Początkowo odłączenie zasilania i ponowne włączenie komputera pomagało. Jakiś czas temu komputer w ogóle nie chciał się włączyć, mimo moich usilnych prób. Podejrzewałem procesor, więc rozkręciłem komputer, zdjąłem z procesora radiator z wiatraczkiem i wyjąłem procesor. Ponowny montaż ww. elementów pomógł, ale tylko na jakiś czas. Wczoraj problem powrócił, a mi już zabrakło pomysłów, więc liczę, że ktoś z większą wiedzą od mojej coś wykombinuje.

Do moderatorów: wiem, że temat mało konkretny, ale naprawdę nie wiem jak to krótko opisać.

(Cosik Ktosik) #2

A mi to pasuje na zasilacz. Jaką Masz konfigurację + zasilacz (moc+producent)?

Ewentualnie coś z płytą główną. Sprawdź ją pod kątem podobnych efektów: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Dodatkowo reset biosu zworką.

(Darkvifon) #3

Pentium 4, płyta główna - Gigabyte GA-8I915P Duo Pro, GeForce7900GT, 1GB RAM DDR2 Kingston, zasilacz - Mode Com 350W. Spuchniętych kondensatorów nie ma. Co do resetu, to zaraz zobaczę czy pomoże.

(Daniel 108) #4

Modecom MC czy feel??

(Cosik Ktosik) #5

Po resecie załaduj ustawienia optymalne w biosie.

(Darkvifon) #6

Modecom MC.

Nie mogę znaleźć żadnej zworki koło BIOSu.

(Cosik Ktosik) #7

Jest pod gniazdami pamięci (dwoma prawymi). Nad gniazdami SATA. Oznaczona jako CLR_CMOS

(Przemek Lal) #8

Jak nie możesz znaleźć zworki to jest inny sposób resetu. Wyciągnij baterię od płyty głównej i poczekaj troche. Potem ją włóż spowrotem i spróbuj odpalić komputer.

W dniu 16.05.2008 , o godzinie 18:08 został dopisany post przez lalu

A co do problemu to rację ma chyba cosik_ktosik. To chyba zasilacz.

(Darkvifon) #9

Włączył się, ale przed resetem też udało mi się go włączyć (po kolejnym złożeniu procesora) tylko nie wiem na jak długo to wystarczy. Pojawił się za to niepokojący komunikat: image_id: 422

(Mateusz 931) #10

dysk podpięty :?: ... mi wygląda na to że nie ma z czego czytać (bootować) puste kanały

(Darkvifon) #11

Udało się już naprawić. Po prostu wyłączyłem w BIOSie obsługę RAID i jest dobrze. Ciekawe ile komputer pociągnie... W każdym razie dziękuję za pomoc. W razie czego już wiem, że mam kombinować z zasilaczem.