Nie włączający się komputer:<

Witam, mam nastepujacy problem ktory męczy mnie od ok. 2 dni. Mianowicie czasem mój komputer nie chce sie wlaczyc wcale po nacisnieciu przycisku “start”. Czy ktos moze domyslac sie lub wie czym to moze byc spowodowane? i jak ten problem wyeliminować? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

spróbuj może po takim nie udanym wyłączeniu wejść w podgląd zdarzeń może tam coś będzie. ewentualnie przeczyść dysk i rejestr ccleaner oraz cleanGP

Obstawiałbym zasilacz lub moduły RAM.

Sprawdź oba.

Zasilacz programem Everest lub miernikiem (miernik lepszy), a RAMY programem MemTest.

:wink:

Przeczytałeś co napisał OmgWoot ,bo ja odnosze wrażenie że nie.

OmgWoot problemem może być też sam włącznik,coś nie styka,lub zasilacz jak napisał greh.Pamięci bym raczej nie podejrzewał bo to objawiało by się bardziej ogólną niestabilnością systemu i BSOD’ami a z samym włączaniem kompa przez to problemów raczej nie będzie.

kwalimir , wyjąłeś mi to z ust :smiley:

Jestem pewien, że to wina zasilacza. Najpierw najlepiej podaj markę, model i moc zasilacza. Czyli zdejmij z prawej strony blachę i przeczytaj naklejkę z zasilacza. Wszystkie info podaj tutaj.

loltoFFik - zasilacz: feel III-350ATX

Ale już nie oddam :smiley:

feel III-350ATX - zasilacz należy moim zdaniem do ogólnej kategorii ‘‘nie ruszaj nawet gdyby był za darmo’’

no niestety, ale nie ja kupowalem komputer ;f

Na Twoim miejscu pierwszą rzeczą, którą bym wymienił to TEN zasilacz. Znajduje się on na czarnych listach zasilaczy i można powiedzieć, że jest bombą zegarową w Twoim komputerze. Problem powinien na 90% zniknąć, nawet jak się tak nie stanie masz stabilną podstawę komputera i nie masz się czego bać :wink:

k, jutro wymienie zasilacz i powiem czy problem zostal wyeliminowany.

Pozdrawiam.