Nie włączający się komputer

Witam. 

Mam problem z komputerem. Znalazłem ostatnio stary komputer wiedz postanowiłem go uruchomić. Wyczyściłem go i podpiąłem do prądu. Nie chciał się włączyć dlatego też poszukałem trochę i okazało się że jedna z pamieć RAM była uszkodzona. W tej chwili komputer włącza się do pewnego momentu a później pokazuje się na ekranie:"_ disk boot failure insert system disk and press enter _" i nie chce się dalej włączyć ;/ próbowałem zamienić wejścia dysków (bo jest ich aż 3) lecz to nic nie dało.

Wygląda na to że dysk jest uszkodzony.

 

Czy w biosie dysk jest widoczny?

No i tu pojawia się pytanie jak ja mam to sprawdzić ? Wiem jak wejść do biosu ale co dalej ? ;/

Bios i zakładka z reguły Standard CMOS Setup.

 

Dysk to sata (wąska taśma), czy ATA (szeroka taśma)

 

Bootowanie w biosie ustaw z tego dysku.

 

Jak coś nie wiesz wrzuć zdjęcia tych zakładek z biosu.

 

 

Wszedłem w biosie  tam gdzie kazałeś lecz nie wiem co dalej ;/

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6442aee68bdeb7ed.html

Bios nie wykrywa żadnego dysku, czyli najprawdopodobniej dysk jest uszkodzony.

 

Sprawdź jeszcze raz podłączenie dysku, wymień taśmę ATA.

Próbowałem sprawdzałem podłączenie dysków i znowu się coś zrąbało… Kolejna pamieć RAM… Komputer się włączy lecz nie mogę nawet wejść do Biosu…

Jeśli chodzi o komunikat _ disk boot failure insert system disk and press enter _ to nie zawsze oznacza on uszkodzony dysk. W takim przypadku należy odłączyć dysk, wyjąć bateryjke, zamontować taśme z w drugi slot i powinno chodzić. Jednak jeśli w Biosie nie widzi dysku to sprawa jest poważniejsza. Choć można założyc hipotetycznie, że ktoś na odwórt wpiął taśmę- jak to dysk na ATA.