Nie włączający się komputer

(Kingpc) #1

Mój kolega ma problem z komputerem. Jak chce włączyć komputer (naciska na Power) to się mu komputer nie włącza. Co może być powodem? Słyszałem że może być to uszkody zasilacz. Mogą być inne przyczyny?

(Sam Fisher) #2

zasilacz albo uszkodzony albo za słaby niech wymieni na nowy i silniejszy od poprzedniego :wink:

(L337 Crew) #3

A dlaczego nie ?

Przecież może mieć kabelek wypięty :slight_smile:

Może mieć przycisk uszkodzony,

może mieć zasilacz uszkodzony, może mu kabel sieciowy od zasilacza być uszkodzony :slight_smile:

Naprawdę trudno określić co może być przyczyną - nie znając więcej informacji np. Od kiedy tak się dzieje, czy coś nie “majstrował” przy komputerze…

(Dew Z) #4

Zapewne przyciskowi POWER jest przypisana opcja “nie rób nic”

Aby to sprawdzić:

PPM (na pulpicie)->właściwości->wygaszacz ekranu->zakładka “zasilanie”->zakładka “zaawansowane”

(Kingpc) #5

Ale komputer działał. I jak chciał 3 dni temu włączyć komputer to juz nie działał. Czyli w kopie napewno nic nie jest pozmieniane!!

(Dew Z) #6

…pomyłka :smiley: :smiley: :smiley:

Jestem już chyba bardzo zmęczony.

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 23:14

sorry wielkie !!

(Micromac) #7

Jesli nadal nie moze wlaczyc komputera to prawdopodobnie zasilacz. Tez tak mialem kiedys. Sprawdz w serwisie.

(Kingpc) #8

Też tak myślałem że może to być ten zasilacz, dzisiaj go rozkece i sprawdze co jest w środku

(lazikar) #9

A sprawdziłes choć???

Jak masz ustawione w opcjach zasilania???

(Kingpc) #10

Ciekawe jak mam sprawdzić jak kompa włączyć nie można!!

(lazikar) #11

Aaaa. Przeczytałem nie wyłaczający się komputer.

W takim razie to sprawdz napiecia od zasilacza.

(Kingpc) #12

Tylko jak sprawdzić to napięcie??

(lazikar) #13

Miernikiem.

(Kingpc) #14

Nie mam takiego miernika!!

Chciałem włożyć mój zasilacz AC 230V do jego kompa, tylko teraz okazało sie ze on posiada w kompie taki zasilacz. Więc chyba go nie podłącze pod jego komputer :roll:

(Jan102) #15

ja to za nim bym cokolwiek wymienił to bym spróbował kombinacji klawiszy

ctrl+f1 ctrl+f2 itd

tylko to trzeba czasami dłużej naciskać pewny syg :?

jak to popróbujesz to sie dopiero bierz za co kolwiek

a no i jeszcze bateria? 30min

musisz :mrgreen:

(Kpc21) #16

jak wtyczki ma takie same to możesz swoim sprawdzić, znaczenie ma tylko typ zasilacza (AT albo ATX) i jego moc (w watach)