Nie włączający się komputer

Mój kolega ma problem z komputerem. Jak chce włączyć komputer (naciska na Power) to się mu komputer nie włącza. Co może być powodem? Słyszałem że może być to uszkody zasilacz. Mogą być inne przyczyny?

zasilacz albo uszkodzony albo za słaby niech wymieni na nowy i silniejszy od poprzedniego :wink:

A dlaczego nie ?

Przecież może mieć kabelek wypięty :slight_smile:

Może mieć przycisk uszkodzony,

może mieć zasilacz uszkodzony, może mu kabel sieciowy od zasilacza być uszkodzony :slight_smile:

Naprawdę trudno określić co może być przyczyną - nie znając więcej informacji np. Od kiedy tak się dzieje, czy coś nie “majstrował” przy komputerze…

Zapewne przyciskowi POWER jest przypisana opcja “nie rób nic”

Aby to sprawdzić:

PPM (na pulpicie)->właściwości->wygaszacz ekranu->zakładka “zasilanie”->zakładka “zaawansowane”

Ale komputer działał. I jak chciał 3 dni temu włączyć komputer to juz nie działał. Czyli w kopie napewno nic nie jest pozmieniane!!

…pomyłka :smiley: :smiley: :smiley:

Jestem już chyba bardzo zmęczony.

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 23:14

sorry wielkie !!

Jesli nadal nie moze wlaczyc komputera to prawdopodobnie zasilacz. Tez tak mialem kiedys. Sprawdz w serwisie.

Też tak myślałem że może to być ten zasilacz, dzisiaj go rozkece i sprawdze co jest w środku

A sprawdziłes choć???

Jak masz ustawione w opcjach zasilania???

Ciekawe jak mam sprawdzić jak kompa włączyć nie można!!

Aaaa. Przeczytałem nie wyłaczający się komputer.

W takim razie to sprawdz napiecia od zasilacza.

Tylko jak sprawdzić to napięcie??

Miernikiem.

Nie mam takiego miernika!!

Chciałem włożyć mój zasilacz AC 230V do jego kompa, tylko teraz okazało sie ze on posiada w kompie taki zasilacz. Więc chyba go nie podłącze pod jego komputer :roll:

ja to za nim bym cokolwiek wymienił to bym spróbował kombinacji klawiszy

ctrl+f1 ctrl+f2 itd

tylko to trzeba czasami dłużej naciskać pewny syg :?

jak to popróbujesz to sie dopiero bierz za co kolwiek

a no i jeszcze bateria? 30min

musisz :mrgreen:

jak wtyczki ma takie same to możesz swoim sprawdzić, znaczenie ma tylko typ zasilacza (AT albo ATX) i jego moc (w watach)