Nie włączający się monitor

Witam,

Wczoraj podczas mojego normalnego użytkowania komputera( słuchanie muzyki, przeglądanie internetu) sprzęt nagle się zaciął, muzyka przez 3 sekundy leciała tylko z lewej strony, później charczała, a następnie nic nie było słychać, więc zresetowałem komputer i monitor się nie uruchamiał. Dziś postanowiłem uruchomić komputer jeszcze raz - nie zadziałał, więc wyjąłem kartę graficzną i włożyłem ją -dalej nic. Co ciekawe na płycie głównej się świecą wszystkie diody i po 15 sekundach jest dźwięk kilku sekundowy(jeden tylko), a po dłuższym uruchomieniu komputera, na karcie graficznej pojawił się malutki płomień, obecnie po około 2 minutach rozgrzewa się do na prawdę wysokiej temperatury. Inne podzespoły mają normalną temperaturę. Proszę o pomoc.

:shock: Zjarałeś grafikę, do wymiany.

hmn, też bym tak myślał, lecz przed chwilą wlozyłem do komputera inną kartę i również nie działa ;/

Jaki masz zasilacz?

Corsair tx650w

karta - gigabyte 9800gtx

płyta - ep45 ds3

Ta płyta ma dwa sloty PCI Express x 16, sprawdź czy ta druga grafa zadziała w pomarańczowym slocie.

Niestety nie działa. Czy jest mozliwa awaria zasilacza?

Żeby to sprawdzić musisz podłączyć inny zasilacz. Podejrzana też jest płyta (sprawdź czy nie ma popuchniętych kondensatorów). Jaki procesor masz i czy go kręciłeś.

Tak nie jest to niewykluczone a z płytą główną ok ? nie sa napuchnięte kondensatory ?

1 długi - błąd pamięci

Sprawdź inne pamięci.

Kondensatory nie są napuchnięte.

Ogólnie na płycie głównej temperatura jest niska, jedynie karta sie rozgrzana.

Teraz pytanie, co zrobić z tym bledem pamieci, aby go usunac ;/

Komputer jak się okazało potrzebuje nowej karty graficznej… teraz pytanie czy do tej płyty http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep45-ds3_10/ mogę dokupić kartę http://www.amd.com/pl/products/desktop/ … -7750.aspx, jeśli nie, co polecacie?