Nie włączający się monitor


(Jacolok) #1

Witam wszystkich użytkowników.

Mój problem polega na tym, że po całym dniu pracy przy kompie i zgaszeniu go, rano nie chce odpalić mi monitor. Tzn. muszę kilkakrotnie włączać i gasić komputer a żeby zaskoczył monitor. To już jest drugi monitor podłaczony do sprzętu a konflikt nie ustąpił. Podam kilka szczegółów na temat komputera: Procesor Duron 900, pamięci 128 MB, karta GeForce3 64 MB. Żadne kondensatorki nie są napuchnięte i wszystkie sterowniki są dobre.

Proszę o jakiekolwiek wskazówki co może być tego przyczyną.

Dziękuje za odpowiedzi.


#2

Czyli problem prawdopodobnie nie jest z monitorem, a z kartą graficzną.


(Jacolok) #3

Zapomniałem dodać, że to już jest druga karta graficzna. Pierwszy monitor był podłączony do komputera a drugi jest bezpośrednio podłączony do sieci energetycznej.

PS. Pierwsza karta graficzna to była Geforce 4 i żadna z tych kart nie wykazywała problemów na moim prywatnym komputerze. Teraz opisuje problem z komputerem mojej córki.


(Kosior6) #4

pewnie tak sprubuj przełozyc grafike z innego kompa i zobacz czy problem nie ustapi


(Jacolok) #5

kosior6 nasze wątki się naszły i nie wydaje mi się, że problem leży po stronie karty. Ale każda podpowiedz napewno zbliży nas do końcowego sukcesu.

Pozdrawiam.


(lazikar) #6

Przy uruchamianiu komputera wcisnij F8 i wybierasz tryb avaryjny lun VGA. Oda sprawdz. Jak odpali to wystarczy odinstalowac starowniki od karty graficznej.


(zciwo) #7

Kiedyś miałem podobny problem

Poczytaj TU


(Jacolok) #8

zciwo chyba masz racje i chodzi tu o uziemienie. Widze , że też jesteś z Łodzi to mniej więcej znasz się na dzielnicach i na Widzewie gdzie takowe uziemienie jest monitor odpalał bez problemu a teraz mieszkam w centrum i takowego uziemienia nie ma.

:frowning: eh ta polska energetyka :x

Dziękuje za podpowiedzi.


(zciwo) #9

Uziemienie można samemu wykonać podłączając odpowiednio kable w gniazdku. Nie ma to nic wspólnego z dzielnicami Łodzi.

Problem uziemienia niedoceniony, a jednak ważny...kosztowny...


(Jacolok) #10

Szkoda, że nie urodziłem się elektrykiem :wink: , może jakiś schemat??

Pozdrawiam.


(zciwo) #11

rnicwkaprzerbka8581tp.jpg

Musisz przewód zerowy rozdzielić na dwa przewody : N-neutralny oraz PE-ochronny. Rozdzielenia dokonujesz w rozdzielni za licznikiem.