Nie wykorzystuje w pełni ram tylko pamięć wirutalną

Witam

To normalne zachowanie systemu. System nie dopuszcza do obciążenia całego RAMu, zostawiając go w zapasie a jednocześnie zrzuca już dane do pliku stronicowania. Co ci szkodzi, możesz zaryzykować wyłączenie w ogóle stronicowania, wtedy wykorzystanie RAMu powininno dobić do końca, ale:

  • gdy dobije do końca, system od razu powinien się zawiesić,

  • gra może nie dać się uruchomić jeśli wykryje, że system nie ma ustawionego SWAPa.

I komunikować będzie o braku pamięci.

Wcześniej dobijał do 3,5GB i wszystko działało bez problemu, teraz nie idzie nic zrobić :confused:

Czy optymalizowałeś wykorzystanie RAMu poprzez usuwanie zbędnych procesów z pamięci. Z taką ilością RAMu napewno trzeba powyłączać kilka procesów a na pewno nie mieć włączonej przeglądarki.

W oknie Pamięci wirtualnej usuń plik stronicowania z tego innego dysku(!), tym bardziej jeśli jest “nie najszybszy”. Ów sposób był dobry w czasach równych (jednakowych) i stosunkowo wolnych dysków. Ustaw plik stronicowania dla partycji systemowej C: Rozmiar niestandardowy , zarówno początkowy jak maksymalny na wartość taką samą, w Twoim przypadku (przy 4 GB RAM) =  3072 MB. Warto potem użyć programu  Puran Defrag  w funkcji “Boot Time Defrag” dla scalenia pliku stronicowania i innych plików systemowych. Wykonane to zostanie spod bootowania. http://www.dobreprogramy.pl/Puran-Defrag,Program,Windows,31254.html

Zrobiłem jak zalecałeś jednak było jeszcze gorzej…

Kompie odpalony tylko firefox nawet pisząc tego posta mam pokaz slajdów…

daj screen z wszytskich procesów coś ci mieli swap tak jakby specjalnie

A jednak rozwiązanie, które Ci zaproponowałem jest optymalne. Problem musi leżeć poza pamięcią i jej obsługą. Patrz wyżej lub sprawdź co dzieje się w komputerze w systemowym Monitorze zasobów.

 

Byle przełączanie między oknami czy zakładkami w firefox i zużycie dysku 100% - freezy…