Nie wykryto baterii

Mam tak od lipca 2014. Laptop nie wykrywa baterii, jak odłączę zasilanie, laptop gaśnie i nie mogę zainstalować aktualizacji BIOSu bo wyskakuje mi komunikat Insert system baterry A ONA JEST PRZECIEZ WLOZONA KURDE! To pewnie dlatego że cały czas pracowałem na zasilaniu zewnętrznym z włożoną baterią a mam ten laptop od listopada 2013. Planuję zawieść go do serwisu ale wy możecie mi zaproponować co mogę innego zrobić lub dać parę wskazówek,

Bateria w laptopach nie jest wieczna - jedna padnie szybciej, inna później. Jeżeli chcesz się przekonać czy to ona stanowi problem zamontuj ją w identycznym jak posiadasz urządzeniu a będziesz znał odpowiedź.

O, zapomniałem dopisać, kupiłem parę miesięcy temu nową baterię i laptop tez jej nie wykrył! Dziwi mnie dlaczego bateria padła po pierwszych 8 miesiącach użytkowania (listopad 2013 - lipiec 2014)

Mogę to naprawić w BIOSie? Jeśli tak to jak?

 

Zabrudzone styki albo problem z płytą główną. Skorzystaj z serwisu w domowych warunkach wątpię czy sam coś wymyślisz.

Śrubki we wnętrzu laptopa, bo coś mi lata w środku laptopa czasami, zresztą teraz to nie wiem bo laptop generalnie stoi a gdy go przenoszę to nie słyszę żeby coś latało w laptopie

Patrząc przez pryzmat pytań jakie zadajesz na forum jak i udzielanych odpowiedź napiszę wprost - skorzystaj z pomocy serwisu. Sam na pewno niczego nie naprawisz.

W pierwszym poście tak napisałem przecież. Napisałem ten temat myśląc że ktoś może mieć inny sposób. Ale jak widać, faktycznie. Zamykam sprawę