Nie wykryto dysku SSD

WItam, kupiłem dzisiaj nowy dysk SSD OCZ Agility 3 120gb, podłączyłem go do komputera i nie wykrywa dysku z poziomu mój komputer.

Menadżer urzadzeń widzi dysk, everest ultimate widzi dysk, w Biosie normalnie mam OCZ jako drugi dysk bo jeszcze mam podpięty stary HDD 640gb.

Problem widzę w tym, że sprzedawca coś wspomniał ze mam zaktualizować dysk OCZ nim wgram na niego system inny znów piszą sformatuj go - a ja go nie widzę w moim komputerze

Po przeczytaniu podobnych artykułów zaktualizowałem bios do najnowszej wersji ale nic to nie dało :slight_smile: Czekam na pomoc ! :slight_smile:

A czy w zarządzaniu dyskami widać dysk? Jak tak to tam go sformatuj i stwórz partycję.

Zrób tak jak kolega “igrek” proponuję.

Na pewno nie posiada dysk MBR (lub GPT) oraz partycji.

Musisz wejść do zarządzania dyskami i dodać literę dysku

OK zamykając temat, dysk wykryłem w zarządzaniu grzecznie podzieliłem na dwie partycje i postawiłem sobie system na SSD :wink: polecam wyraźna poprawa jakości pracy szybkość idealna nawet na mojej konfiguracji ze “starym” Core 2 duo i nie najnowsza płytą główną :slight_smile: pozdrawiam!

Tak tak, na pustym dysku dodać literkę, na pewno zadziała.

Nowe dyski twarde zarówno magnetyczne, jak i są puste, trzeba na nim stworzyć partycje.

No co ty nie powiesz!? to czemu mój ssd [adata] fabrycznie zapakowany miał już stworzoną partycję ?

wyjątek nie potwierdza reguły i też jej nie tworzy?

Akurat wszystkie intele, kingstony i ocz jakie instalowałem były puste. Dyski twarde powinny być puste, bo tak są sprzedawane, na to wychodzi, że Twój musiał być używany.

Ale tak jak napisałem był fabrycznie zapakowany z naklejką [kodem kreskowym] na zamknięciu

Na to wychodzi, że dość dziwną politykę mają, bo partycje są tworzone na dyskach USB i też nie na wszystkich.