Nie wykryto OpenGL. Skąd go pobrać i czy da się go pobrać?

Witam z góry przepraszam za moją niewiedzę ale chcąc zagrać w grę jest napisane, że nie wykryto OpenGL i szukając tego nigdzie nie znalazłem tego ani do kupienia ani do pobrania. Co to jest? Jakieś coś wbudowane w kartę graficzną ??

adi0922

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Zaktualizuj DX oraz sterowniki grafiki.

 

http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=8109

 

Sterownik grafiki pod kartę ewentualnie do płyty głównej o ile zintegrowana.

Sterowniki są zainstalowane spróbuje zainstalować vistę i zobaczę czy problem się rozwiąże. Jesli nie wracam do 8 i próbuje innych sposobów.

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów, dziękuję za uwagę.

Na prośbę autora temat przywracam i czekam na korektę postów.

Ok. Vista zainstalowana i zero problemów. Błąd się nie pokazuję. Lecz jednak dziwi mnie, że na 8 nie działało. Temat w przyszłości jeszcze odkopię gdy zainstaluje z powrotem 8 bo vista demonem szybkości to nie jest :stuck_out_tongue: I nie ma mowy, żeby został na dłużej niż miesiąc. Do zobaczenia za ok. miesiąc w temacie :smiley:

 

 

??? Dimatheus usunąłeś posta którego dodałeś? Co chciałeś napisać? Czy to mi coś nie tak? 

Od kiedy to do OGL jest potrzebny DX nawet nie wiesz co to jest OpenGL.

@adi0922 na win8 po prostu ściągnij i zainstaluj OpenGL.

Bart86 no właśnie i w tym jest problem bo nigdzie nie mogę znaleźć tego do pobrania.

OpenGL nie jest typowym programem tylko specyfikacją. Implementacja konkretnych wersji jest “wbudowana” w kartę graficzną i w sterowniki do karty graficznej.

Następny bzdury pisze

No to podaj linka do pobrania OpenGL.

Proszę bardzo znafco :

https://www.opengl.org/wiki/FAQ#Where_can_I_download_OpenGL.3F

https://www.opengl.org/wiki/Getting_Started#Downloading_OpenGL

Łukash dobrze napisał. OpenGL jest zaimplementowany w grafice, a sterowniki dają dostęp do tego API tak jak w przypadku Mantle, które nie działa bez odpowiednich sterowników.