Nie wykrywa całego dysku

Witam wszystkich bardzo serdecznie …

Mam natepujący problem :

Zainstalowałem dzisiaj Win Me , wszystko przbieglo pomyślnie format , instalacja , tylko jest jeden problem, nie wykrywa całego dysku .

Z 20 GB wykryło raptem 2 … dodam że jest to jedny dysk i wcześniej zawsze go wykrywało …

W biosie wykrywa cały …

W czym może tkwić problem ?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje …

PS.

Szukałem ale nic nie znalazłem …

Jaki format plików na dysku? (poczytaj plik readme WinME)

FAT

Jak masz FAT to wszystko jest OK, zmień na FAT32

W Windows jest narzędzie do konwersji FAT do FAT32, ale lepiej uzyj jakiegoś managera partycji i odrazy powiększ ją do pełnego dysku :slight_smile:

Acha dzięki pierwszy raz mi się takie cuda dzieją to się zdziwiłem :slight_smile:

Trzeba to wykonywać w trybie livecd ?

Partition Magic wykona taka operację bez utraty danych - ustawiasz co i jak - komputer się restartuje, wprowadzane sa zmiany, kolejny restart i już po nowemu masz caly dysk - ale to program płatny, nie wiem czy da się to wykonać w wersji testowej. Poczekaj chwile na pewno ktoś z forum podpowie Ci jak to wykonać darmowym programem, ale daj na POSZUKUJĘ temat że chcesz zrobić FAT na FAT32 i zmienić rozmiar partycji darmowym programem.

dyskietka startowa i użycie komendy FDISK

FDISK wykona format partycji co zaowocuje utrata danych i koniecznością ponownej instalacji systemu.

rzecz w tym że może nie ma przydzielonej partycji rozszerzonej a kolekno dysków logicznych, i ustawianie tego nie spowoduje utraty danych :wink:

więc tak, FDISK przydzieli wolne miejsce na dysku do kolejnej partycji, ale nie zmieni wielkości dysku C.