Nie wykrywa cd-romu po instalacji Alcohol 52%

Witam!

Mam problem, a mianowicie po instalacji (i deinstalacji też) Alcoholu 52% nie wykrywa mi cd-romu :confused:

Zorientowałem sie, gdy zauważyłem brak ikonki w Moim komputerze a przedtem instalowałem i odinstalowywałem Alcohol 52%

Po ponownej instalacji cd-rom znowu był widoczny, ale po restarcie znowu zniknął

I teraz tak sie pojawia od czasu do czasu, raz jest a raz nie ma

Co mam z tym zrobić?? :confused:

Ja akurat nie wiem, co ci mogę dokładnie poradzić w tej sytuacji, ale może po prostu użyj funkcji Przywracania systemu, mi to często się przydaje. Cofnij wszystko przed instalacje Alcoholu i już. Chyba, że używasz jakiegoś innego windowsa niż XP, wtedy to już nie wiem, co ci poradzić… :slight_smile:

hmm wolałbym jednak naprawić to inaczej niż przez przywracanie systemu, bo w tym czasie miałem zainstalowany jeszcze jeden program którego aktualnie nie mam na płytce i nie chciałbym go usuwac :wink:

naprzyszłość instaluj alkochol 120%

o super, dzieki za rade… tylko że 52% jest darmowy a 120% płatny

i nie prosiłem o rady co mam instalować tylko jak rozwiązać mój problem :wink:

ale wchodzidz na odpowiednie strony i jusz masz klucz licencyjny np. http://www.serials.ws

mam teraz odinstalowany alcohol pousuwałem chyba wszystkie wpisy w rejestrze i dalej nie ma cd-romu :? :?

pomoże ktoś??

Spróbuj usunąć nieprawidłowe klucze z rejestru:

Przejdź do START/URUCHOM, wpisz REGEDIT, aby uruchomić edytor rejestru.

Odszukaj następujący klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

i usuń go, a następnie zrestartuj komputer.

Powinno pomóc.

znalazłem ten klucz ale nie mogłem go do konca usunąć

zostawał katalog Properties

i pojawiał się błąd:

Nie można usunąć {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}: błąd przy usuwaniu klucza

wyszukałem tez inne klucze z tą nazwą/wartością i część usunąłem a części sie nie dało

ale dalej nie widze cd-romu :frowning:

czy BIOS widzi CDROM :?:

a co do usuniecia klucza, zrób tak:

:arrow: zaznacz dany klucz

:arrow: Menu-> Widok-> Uprawnienia

:arrow: dodaj konto na kótym jestes zalogowany następnie nadaj mu wszystkie uprawania

Równiz zainstaluj ASPI

Skopiuj do notatnika ponizsza zawartosc, zawarta pomiedzy liniami :


REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11

CE-BFC1-08002BE10318}]

“UpperFilters”=-

“LowerFilters”=-

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdr4_2K]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdralw2k]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdudf]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UdfReadr]


Zapisz jako plik.reg i zaimportuj do Rejestru.

Restart

Może napiszę ściślej: usuń zawartość podkatalogu tego klucza, a nie ten klucz :slight_smile:

Jeżeli zrobisz, jak napisałem, to na pewno odzyskasz Swój CD-ROM :slight_smile:

a menadzer urządzeń widzie CDROM :?:

De Niro , pewnie wszystko widzi CD-ROM bo mozna bootować z płytki i na linuksie tez widać

Piotr P. zrobiłem ten plik, uruchomiłem i nic nie pomogło

seba86mu , pousuwałem chyba wszystkie wartości stamtąd i podfoldery i nic sie nie poprawiło :confused:

kurde no wy tez macie takie problemy po instalacji Alcohola ?? przeciez to chyba niemozliwe żeby nie mozna było przywrócic cd romu :shock: :shock: :?

jeżeli po włożeniu płyty rozruch odbywa się normalnie

a po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na widoczne w Mój

Komputer urządzenia z wymiennymi nośnikami -ikona zagubionego

CD-ROM się pojawia - to nie ma co panikować

Spróbuj tak:

W edytorze rejestru (START/URUCHOM, wpisz REGEDIT) usunąć wartości “UPPERFILTERS” i “LOWERFILTERS” w następujących kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}

Zrestartuj komputer.

Jeżeli nie pomogło, spróbuj:

Usunąć wartości “NoDrives” w kluczach:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Zrestartuj komputer.