Nie wykrywa drugiego dysku w laptopie

Mam jeden dysk ssd w laptopie i drugi zamiast dvd roma , i ten z dvd roma nie działa (kupowałem drugą kieszeń też nie działa (DIODA NA NIEBIESKO SIĘ ŚWIECI W KIESZNI)
Laptop Lenovo G50-70 (20150)

Sprawdź w ustawieniach w BIOS-ie

Wpisz w start słowo partycjonowanie w w miarę postępu wpisywania i wybierz : utwórz i sformatuj partycję…
jak otworzy Ci się konsola do wykonywania operacji na partycjach (dyskach) to na dysku który nie jest widoczny pod systemem na dole na jego ikonie naciśnij prawym przyciskiem myszy i wybierz “inicjuj” lub “uaktywnij…” zależy co będziesz miał dostępne

Jaką masz kieszeń i jaki dysk podaj symbole A dodawałeś go w zarządzaniu dyskami? Bo inaczej się nie zgłosi po włożeniu kieszeni

W BIOSIE go nie wykrywa, nie ma innych dyskow na liscie w zarzadzaniu

, ubuntu sciagam jeszcze , dysk jest nowy pod skrzynka dzialal

Nie wierze , że to zrobiłem - w czasie prób tego co mi napisaliście , przestał bootować mi mój ssd , dałem tryb awaryjny i mysle przy okazji zobaczę w awaryjnym co sie dzieje w zarzadzaniu dyskami i patrze jest dysk drugi :smiley: dałem nowy wolumin potem na aktywna i działa póki co , sa dwa dyski :smiley:

P.S Już mnie zaczyna to wkur… teraz jak są dwa podłączone to sie tylko uruchamia do trwa uruchamianie systemu

Pomóżcie , czemu Windows się odpala tylko do “Trwa uruchamianie systemu” przy dwóch podłączonych dyskach , a z 1 odpala się normalnie? Może jestem już blisko , bo w końcu coś drgnęło choć raz , że 2 działały , proszę o pomoc!

P.S:Tutaj znalazłem identyczny problem na innym forum , ale nie ma rozwiązania , może to Wam pomoże w jakiejś sugestii link

Hej,

Tutaj jest błąd. Ta partycja nie ma być aktywna. Aktywna ma być ta na dysku SSD.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Znowu nie działa , raz działa raz nie działa , dałem sobi spokój kupiłem większy dysk ssd i tyle , można zamknąć , za dużo nerwów straciłem na to, dzięki i pozdrawiam.

1 polubienie