Nie wykrywa dysku, nigdzie! insert system boot faile


(Boshi) #1

Od rana ten komunikat " disk insert system boot faile" od rana do teraz walczę z tym i nie mam juz pomysłów. nie wykrywa dysku w biosie, kiedy wkadam płytę z win xp po prostu od razu płyta startuje, nawet nie pyta czy kliknąc dowolny klawisz, czyli praktycznie nie ma systemu. Co z tego jak przy opcji napraw/dalej wywala komunikat o braku dysku i trzeba zakonczyć instalacje. Rano był tez problem z zasialniem, ale po zmostkowaniu zasilacza ruszyło wszystko, ale problem z dyskiem już nie.

Dysk sprawdzałem inny i ten sam komunikat, także to nie to.

Paramaetry

ram 1gb

procek amd athlon 64 3000+ 1,8 ghz

radeon x1300 256 ram

zasilacz DR-C350 ATX

W biosie już wszystkie opcje sprawdzałem i dalej nic. Linux z płyty startuje , nie probowałem zainstalować jeszcze. Potrzebuje dostać się do konsoli odzyskieania, może CHKDSK, fixmbr by coś pomógł ale nie mam do tego dostępu.


(igrek) #2

Skoro nie widzi dysku to co chcesz naprawić? Sprawdź dysk pod innym kompem, jak też nie wykryje to niestety padł.


(Gipki) #3

Sprawdź dysk w innym komputerze. Zamień taśmy od dysku. Zamień przewód zasilający dysk z napędem dvd/cd. Co się stało z zasilaczem? Zmostkowałeś bezpiecznik? Jak bezpiecznik się przepalił to musi być jakaś tego przyczyna.


(Boshi) #4

Ale drugiego dysku też nie wykrywa kompletnie więc to nie może być dysk. Mostkowałem na kostce od zasilacza 4 i 5 pin ( przycisk power)


(igrek) #5

A cd rom wykrywa? Podepnij dysk pod taśmę cde romu i sprawdź czy wykryje, jak tak to znaczy że masz walnięty jeden z kontrolerów IDE/SATA bo nie wiem jaki masz sprzęt.


(Boshi) #6

Cd rom wykrywa, jak mam to podpiąć skoro w dysku nie ma wejścia takiego.


(igrek) #7

Więc łaskawie powiedz jaką masz płytę główną i jaki dysk. Będzie łatwiej


(Boshi) #8

Luz, zapomniałem , zawsze czegoś zapominam dopisać z parametrów :smiley:

Płyta MSI k8n Neo 4 series

dysk WD1600 160gb/

Do zamknięcia, jestem wstrząśnięty tym co odkryłem przed chwilą. kabel do płyty nie był podłączony od dysku. Brawo + taki że się kilku rzeczy dowiedziałem ciekawych.

-- Dodane 01.04.2012 (N) 22:52 --

A jednak problem inny, mianowicie komp się wieszał przy starcie systemu, dlatego chciałem naprawić instalkę, wszystko ok, do momentu kiedy już w graficznym menu instlatora wyświetla się w 34 minucie prośba o płytę do sterowników nVidia network czy jakoś tam, anuluję to bo nie mam czegoś takiego, i za chwilę pokazuje się komunikat o instalację sterowników do karty graficznej, ( anuluj, kontyunuj mimo to) i tu znok, w tym momencie odłacza się i mysz i klawiatura, zawsze w tym momencie, tak jak by nagle padało zasilanie w usb czy ps2 , sprawdzałem na oby dwu wejściach i zawsze to samo... nie mogę instlacji przez to zakończyć, sprawdzałem juz 3 klawiatury i zawsze to samo, wszędzie indziej działa klawiatura,

-- Dodane 01.04.2012 (N) 23:27 --

Zrobione, w biose trzeba było przestawic na ps2.