Nie wykrywa dysku, nigdzie! insert system boot faile

Od rana ten komunikat " disk insert system boot faile" od rana do teraz walczę z tym i nie mam juz pomysłów. nie wykrywa dysku w biosie, kiedy wkadam płytę z win xp po prostu od razu płyta startuje, nawet nie pyta czy kliknąc dowolny klawisz, czyli praktycznie nie ma systemu. Co z tego jak przy opcji napraw/dalej wywala komunikat o braku dysku i trzeba zakonczyć instalacje. Rano był tez problem z zasialniem, ale po zmostkowaniu zasilacza ruszyło wszystko, ale problem z dyskiem już nie.

Dysk sprawdzałem inny i ten sam komunikat, także to nie to.

Paramaetry

ram 1gb

procek amd athlon 64 3000+ 1,8 ghz

radeon x1300 256 ram

zasilacz DR-C350 ATX

W biosie już wszystkie opcje sprawdzałem i dalej nic. Linux z płyty startuje , nie probowałem zainstalować jeszcze. Potrzebuje dostać się do konsoli odzyskieania, może CHKDSK, fixmbr by coś pomógł ale nie mam do tego dostępu.

Skoro nie widzi dysku to co chcesz naprawić? Sprawdź dysk pod innym kompem, jak też nie wykryje to niestety padł.

Sprawdź dysk w innym komputerze. Zamień taśmy od dysku. Zamień przewód zasilający dysk z napędem dvd/cd. Co się stało z zasilaczem? Zmostkowałeś bezpiecznik? Jak bezpiecznik się przepalił to musi być jakaś tego przyczyna.

Ale drugiego dysku też nie wykrywa kompletnie więc to nie może być dysk. Mostkowałem na kostce od zasilacza 4 i 5 pin ( przycisk power)

A cd rom wykrywa? Podepnij dysk pod taśmę cde romu i sprawdź czy wykryje, jak tak to znaczy że masz walnięty jeden z kontrolerów IDE/SATA bo nie wiem jaki masz sprzęt.

Cd rom wykrywa, jak mam to podpiąć skoro w dysku nie ma wejścia takiego.

Więc łaskawie powiedz jaką masz płytę główną i jaki dysk. Będzie łatwiej

Luz, zapomniałem , zawsze czegoś zapominam dopisać z parametrów :smiley:

Płyta MSI k8n Neo 4 series

dysk WD1600 160gb/

Do zamknięcia, jestem wstrząśnięty tym co odkryłem przed chwilą. kabel do płyty nie był podłączony od dysku. Brawo + taki że się kilku rzeczy dowiedziałem ciekawych.

Dodane 01.04.2012 (N) 22:52

A jednak problem inny, mianowicie komp się wieszał przy starcie systemu, dlatego chciałem naprawić instalkę, wszystko ok, do momentu kiedy już w graficznym menu instlatora wyświetla się w 34 minucie prośba o płytę do sterowników nVidia network czy jakoś tam, anuluję to bo nie mam czegoś takiego, i za chwilę pokazuje się komunikat o instalację sterowników do karty graficznej, ( anuluj, kontyunuj mimo to) i tu znok, w tym momencie odłacza się i mysz i klawiatura, zawsze w tym momencie, tak jak by nagle padało zasilanie w usb czy ps2 , sprawdzałem na oby dwu wejściach i zawsze to samo… nie mogę instlacji przez to zakończyć, sprawdzałem juz 3 klawiatury i zawsze to samo, wszędzie indziej działa klawiatura,

Dodane 01.04.2012 (N) 23:27

Zrobione, w biose trzeba było przestawic na ps2.