Nie wykrywa dysku podczas instalacji Windows 10 HP Pavilion x360 14

Witam. Podczas instalacji windows 10 z pendrive , nie wykrywa dysku. Domyślam się , że może chodzić o Intel Rapid Storage, jednak na stronie HP jak i Intel jest kilka wersji i nie wiem która jest odpowiednia :frowning:

Pobierz ze strony HP, zwykle pliki są w wersji nieinstalacyjnej. Wrzuć w jakiś katalog na pendrive z instalacją 10. Potem wskaż ten katalog jak na załączonym zdjęciu (załaduj sterownik) i on sobie sam przeskanuje i dobierze odpowiedni. A jak znajdzie dwa, lub trzy, to załaduj wszystkie. Najgorsze co cię może spotkać, to się nie zainstaluje, uruchomisz jeszcze raz i wybierzesz inny.

Udało się. Windows się zainstalował. Tylko kolejny problem jest z funkcją tabletu, nie działa ekran dodtykowy :frowning:

Zrób wszystkie aktualizacje. Resety, znowu aktualizacje itd. aż już będą wszystkie. Wtedy wejdź ponownie na stronę producenta i pobierz brakujące sterowniki, a następnie zainstaluj.

Zrobiłam wszystko tak jak mówiłeś. pobrałam sterowanik płytki dotykowej Elan ze strony HP , jednak po instalacji wyskakuje okienko, że „The driver is not supported on this OS version”

Sterownik płytki dotyczy touchpada a nie ekranu dotykowego. Prawdopodobnie instaluje się automatycznie i nie jest potrzebny.

Po kolejnym restarcie wszystko działa. Dzięki za pomoc.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.