Nie wykrywa dysku USB

Witajcie,

zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc gdyż szukając po wielu forach nie znalazłem rozwiązania problemu.

Problem wygląda tak:

Pewnego dnia wyłączając komputer jeszcze dysk zewnętrzny działał (nie upadł, nic na niego się nie wylało - po prostu wszystko ok), rano go odłączyłem i w pracy podłączyłem go do tamtejszego komputera (pierwszy raz to robiłem na tym komputerze) i pojawił się komunikat, że nie wykryto urządzenie USB - próbowałem tam zainstalować sterowniki USB etc. ale nie pomogło. Pomyślałem trudno i po zakończeniu pracy poszedłem do domu iiii po podłączeniu dysku do komputera pojawił się ten sam komunikat.

Resetowałem kompa, przeinstalowałem system, sterowniki, poczytałem na forach i dalej nic. To samo u moich kolegów.

Podłączam dysk, dysk zaczyna pracować, świeci się lampka ale po chwili gdy wyskakuje owy komunikat przestaje - tak jakby odcięło mu zasilanie.

Wydaje mi się, że mogłoby być to przez to że podłączałem dysk do komputera gdzie jest pełno partycji (chyba z 3 dyski podłączone, a do każdego dysku 2-3 partycje) i dysk teraz nie ma przydzielonej litery dysku.

Zmienić nie ma jak bo nie wykrywa go system, ani w momencie instalacji systemu (wcześniej wykrywało).

Obecnie nie posiadam na niego gwarancji, dysk nigdy nie upadł, nie został zalany etc. ogólnie dbałem o niego.

Mowa o dysku: Seagate ST905004EXD101-RK

Witaj :slight_smile:

nie wiem czy pomoge,ale sprawdż sobie czy z pod tego programu będzie widoczny

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Wyjmij dysk z obudowy i podepnij bezpośrednio pod SATA, jak będzie działał to znaczy ze coś z obudową bądź jej peryferiami (kabel zasilanie(o ile posiada) być może coś w obudowie się popsuło).

@Gryf niestety nie wykrywa.

@igrek

nie mam obecnie innego kabla zasilania by go podłączyć, ale wydaje mi się że działa ponieważ wywaliło błąd o braku pliku NTDR (chyba to znaczy, że brak systemu).

Muszę zakupić taki kabel tylko właściwie nie wiem gdzie i jaka jest jego cena. Trudno z zewnętrznego dysku zrobi się wewnętrzny :slight_smile: