Nie wykrywa kart graficznych mimo ich obecności w menedżerze

Będę mówił po kolei, żeby kolegów nie męczyć i wyłożyć problem jasno.

Lenovo Ideapad 100 z i3 Broadwell (w tym intel HD 5500 ) i GeForce 920M , fabrycznie bez systemu.

Zainstalowałem Windows 7 x64, następnie sterowniki chipsetu, następnie sterowniki dźwięku (oba ze strony Lenovo).

Następnie poszły sterowniki do integry, również od Lenovo, po czym reboot i informacja, że klasyfikacja systemu (ten obowiązkowy benchmark 1.1 - 7.9) nie powiodła się.

Nawet windowsowe Aero nie chciało (i nie chce) działać.

Ręcznie uruchamiany benchmark zawieszał się w połowie i musiałem go wyłączać przez taskmngr.

W końcu zainstalowałem sterowniki do LANu, .Net Framework 4 i sterowniki do GF ze strony nVidii.

Po reboocie pojawił się ten sam problem, co po instalacji driverów do integry - system uparcie nie widzi żadnego urządzenia wideo. Jednocześnie twierdzi, że brakuje mu C:\Windows\system32\nvspcap64.dll.

W menedżerze urządzeń obie karty są, rzekomo bez zarzutów działające, ale nie da się odpalić nawet Pasjansa, bo żadna GPU nie działa.

Nie wiem nawet, czy mam kombinować ze sterownikami, czy uznać, że skoro menedżer urządzeń wszystko widzi, to problem leży w klasyfikacji urządzenia przez system, której brak sam w sobie blokuje działanie GPU i z nim należałoby pokombinować…

 

Z góry dzięki za pomoc.

Brak klasyfikacji na pewno niczego nie blokuje. 

Czytałem, że blokuje przezroczystość okien i resztę Aero, ale okej, przynajmniej coś już wiemy. Anyway wciąż nie wiem, co robić.

A ten system skąd masz, może jakaś kopia wadliwa.

Ja bym spróbował zainstalować windows od nowa, może to kilkanaście minut straty ale może się coś rozwiąże same.

Wolałbym tego nie robić, no chyba, że nie będzie wyjścia. Jest to ta sama kopia Windowsa, którą mam na swoim desktopie i hula na nim od 4 lat.

Wśród elementów w menedżerze urządzeń, które są pozbawione sterownika (i oznaczone wykrzyknikiem), znajduje się PCI Simple Communications Controller. Jest to, z tego co czytałem, system który ma trochę inne funkcje, ale może ten szkopuł wpływa na niewykrywanie GFa? W końcu on jest na złączu PCI. Ktoś wie, jak działa ten SCC?

Ale to w takim razie dlaczego nie działałaby integra, skoro ona jest… no właśnie zintegrowana z prockiem?