Nie wykrywa karty dźwiękowej

Witam.

Na forum jest bardzo dużo tematów typu “nie działa mi głos” “nie wykrywa karty dźwiękowej” itd. Wiem że kolejny może was wyprowadzić z równowagi więc chce uprzedzić że czytałem wszystkie i nie pomogło mi to.

A więc:

Od pewnego czasu zaczęły się na moim komputerze dziwne rzeczy. Co któreś włączenie komputera nie działał mi dźwięk. Lecz z czasem stawało się to coraz częstsze. Teraz w ogóle już nie mam dźwięku. Z tego co patrzyłem w panelu sterowania nie wykrywa mi karty dźwiękowej. Jednak najdziwniejsze jest to, że gdy odpalam lola i wchodzę do gry to wszystko mi pięknie gra.

Everest:

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI (dźwięk PCI/PnP)

Typ procesora Unknown, 2400 MHz (4 x 600)

System: Windows XP prof.

A i jak robie “dodaj nowy sprzęt” to kontroler PCMCIA zgodny z PCIC firmy Cirrus Logic są z żółtym wykrzyknikiem.

Daj obrazek Menadżera Urządzeń lub opisz pozycje z pytajnikiem lub wykrzyknikiem. Podaj firmę i model płyty głównej komputera, lub firmę i model laptopa (jeśli to laptop), oraz czy korzystasz tylko z karty dźwiękowej zintegrowanej, czy może PCI, jeśli to PC-t.

reinstalacja/instalacja najnowszych sterowników nic nie daje?

Opisałem. Z wykrzyknikiem jest kontroler PCMCIA zgodny z PCIC firmy Cirrus Logic. Gdy próbuję do niego zainstalować aktualizacje to jest jakiś błąd.

W everescie pisze:

Nazwa płyty głównej Nieznane

To jest komputer stacjonarny

Szczerze mówiąc nie wiem lecz jeżeli w everescie pisze że Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI i znajduje się to w dźwięk PCI/PnP to chyba PCI ale ja się za bardzo na tym nie znam.

Nie wiem skąd mam wziąć te sterowniki bo płytkę gdzieś zgubiłem. Jeżeli więc mógłby mi podać jakąś stronę to byłby mi bardzo miło.

Google pomaga:

http://forum.pcformat.pl/Sterowniki-do- … ntroller-t

Wczoraj działało ale dzisiaj już nie działa… nie wiem czemu. odinstalowałem i zainstalowałem ponownie sterowniki i nic.

Dodane 12.09.2011 (Pn) 16:34

Wczoraj działało ale dzisiaj już nie działa… nie wiem czemu. odinstalowałem i zainstalowałem ponownie sterowniki i nic.

Dodane 14.09.2011 (Śr) 15:47

re

Prosze pomóżcie. Włączam komputer i reinstaluje sterowniki to dźwięk działa. Ale kiedy później wyłączam komputer i włączam od nowa to już nie działa.