Nie wykrywa karty graficzne

(Tazior102) #1

Robiłem bratu formata na starszym komputerze. Po formacie komputer działa normalnie. Chciałem zainstalować sterowniki do karty graficznej i się nie udało, gdyż wyskoczyła informacja że nie ma takiego urządzenia. Także menedzer urządzeń nie wykrywa karty graficznej. Bez sterowników nie uruchamiają się gry. Co zrobić?

Mam windowsa xp.

(toja191) #2

Nie robiłeś "formata", tylko przeinstalowałeś lub reinstalowałeś bratu system, sformatowałeś przy tym dysk w komputerze, nie wyrażaj się, jak małe dziecko. Ja myślę, że zastosowałeś niewłaściwy sterownik i stąd ta informacja, że brak urządzenia. Lub ewentualnie wyjmij i włóż z powrotem grafikę w gniazdo, może coś przestało łączyć

(Longhorn2009) #3

Sprawdź czy na pewno posiadasz taką karte graficzną, do jakiej instalujesz sterownik. Identyfikacje możesz zrobić programem GPU-Z lub innym np. SIW http://www.dobreprogramy.pl/System-Info ... 13062.html

Najpierw jednak przed sterownikami do grafiki należy wgrać sterowniki chipsetu, który steruje magistralami m.in. tą od karty graficznej.

(Tazior102) #4

a jak odczytać jakie należy wgrać sterowniki chipsetu??

(Longhorn2009) #5

Musisz znać model płyty głównej, odczytujesz z programu SIW, Aida64, CPU-Z portable (zakładka Mainboard) lub innego i sterowników szukasz na stronie producenta, np. Gigabyte.