Nie wykrywa karty graficzne

Robiłem bratu formata na starszym komputerze. Po formacie komputer działa normalnie. Chciałem zainstalować sterowniki do karty graficznej i się nie udało, gdyż wyskoczyła informacja że nie ma takiego urządzenia. Także menedzer urządzeń nie wykrywa karty graficznej. Bez sterowników nie uruchamiają się gry. Co zrobić?

Mam windowsa xp.

Nie robiłeś “formata”, tylko przeinstalowałeś lub reinstalowałeś bratu system, sformatowałeś przy tym dysk w komputerze, nie wyrażaj się, jak małe dziecko. Ja myślę, że zastosowałeś niewłaściwy sterownik i stąd ta informacja, że brak urządzenia. Lub ewentualnie wyjmij i włóż z powrotem grafikę w gniazdo, może coś przestało łączyć

Sprawdź czy na pewno posiadasz taką karte graficzną, do jakiej instalujesz sterownik. Identyfikacje możesz zrobić programem GPU-Z lub innym np. SIW http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html

Najpierw jednak przed sterownikami do grafiki należy wgrać sterowniki chipsetu, który steruje magistralami m.in. tą od karty graficznej.

a jak odczytać jakie należy wgrać sterowniki chipsetu??

Musisz znać model płyty głównej, odczytujesz z programu SIW, Aida64, CPU-Z portable (zakładka Mainboard) lub innego i sterowników szukasz na stronie producenta, np. Gigabyte.