Nie wykrywa karty graficznej po usunięciu folderu z rejestru

Witam.
Ostatnio bawiłem się przy komputerze i czyściłem rejestr i przypadkowo skasowałem folder NVIDIA… Po restarcie komputera przestało wykrywać kartę graficzną, a instalacja sterowników nic nie daje (jak instaluje wyskakuje “Nie wykryto karty graficznej”) Czy jest jakiś sposób aby to naprawić bez formata, mam tu dużo ważnych rzeczy których nie mogę przenieść na pendrive lub inne urządzenie gdyż takiego nie posiadam. A jeśli nie, to czy format pomoże?
Model karty: NVIDIA GeForce 7600 GS
Nie wykrywa w menedżerze urządzeń, jakby wgl nie była podłączona (a jest)
Proszę o pomoc.

 

Spróbuj odinstalować sterownik z poziomu panelu sterowania i usuń pozostałości np. tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html Potem próbuj zainstalować ponownie.

Niestety nie pomogło ;/

 

Jak masz możliwość (właczoną opcję w systemie) to cofnij system do stanu sprzed czyszczenia rejestru, narzędziem przywracanie systemu z utworzonego automatycznie punktu przywracania.

 

Niestety nie mam ;/ Czyli zostaje tylko format? 

Nie poddawaj się tak szybko…

Zaczekaj, może ktoś podpowie jeszcze inne rozwiązanie.

Poza tym,  jak usuwałeś te wpisy z rejestru- ręcznie? Czy za pomocą jakiegoś programu.

 

Wszystko usuwałem ręcznie niestety. 

Tutaj jest jeszcze sposób przywracanie rejestru z zapisanego systemowo backupu Windows.

Tyle, że może nie zadziałać jeśli kopia została utworzona już po fakcie.

Zawsze możesz spróbować.

Wymaga jednak rozruchu z płyty z obrazem systemu (czyli tak jakbyś na nowo instalował system) tyle,  że przywracasz rejestr.

Dla Windows 7 procedura jest następująca:

Wklejam ci tekst z translatora google, ale pewnie zrozumiesz co i jak.

 

11.PNG

111.PNG

 

Spróbuj, może przywróci wcześniejszą kopię, pewnie jednak  będzie to już ta sama ze zmianami przez ciebie dokonanymi.

Tutaj masz po polsku na samym końcu artykułu to samo.

http://forum.komputerswiat.pl/topic/56002-naprawa-uszkodzonego-windows-przez-przywrócenie-rejestru-systemu-z-kopii/

Komendy musisz wpisywać dokładnie, czyli ze spacjami  tam gdzie są, bo inaczej konsola ich nie przyjmie.

cd \windows\system32\config\regback 

po enterze

xcopy c:\windows\system32\config\regback c:\windows\system32\config

enter

Dzięki wielkie. Do zamknięcia :slight_smile: