Nie wykrywa karty sieci bezprzewodowej

Witam, mam następujący problem - posiadam laptop ASUS F3U z kartą sieci bezprzewodowej (wifi) realtek rtl8168/8111 pci-e gigabit ethernet nic.

Pierwotnie komputer był przystosowany do Visty, ale od początku była na nim XP. Znajomy komputerowiec ściągnął wszystkie sterowniki i chodził normalnie, lecz też były problemy żeby wykrywał kartę sieci bezprzewodowej, a tym samym sieć internetową. Zainstalowany został program Atheros Client Utility i bez problemu się łączył.

Zrobiłem format dysku i znowu mam ten sam problem co na początku, a mianowicie nie wykrywa karty sieci bezprzewodowej, nawet mimo zainstalowanego “Atherosa”, a że znajomy nie ma przez kolejne kilka dni czasu, dlatego zwracam się tutaj o pomoc.

ps. antena jest włączona

Musisz zainstalować kartę “ręcznie” poprzez Dodaj sprzęt w Panelu sterowania.

Problem w tym że sprzęt jest niby zainstalowany ale przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek programu służącemu do ustawiania połączenia bezprzewodowego wyskakuje powiadomienie że sprzęt należy podłączyć :confused:

Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej - sprawdź czy ta usługa działa (jest włączona)

Dodane 20.12.2009 (N) 20:30

Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej - sprawdź czy ta usługa działa (jest włączona)

Usługa jest włączona, ale zauważyłem coś co może być związane z tym problemem.

Kontroler Ethernet jest “odznaczony” wykrzyknikiem w menedżerze urządzeń.

Wyczytałem że ma to związek z brakiem odpowiednich sterowników, a ich rodzaj można określić poprzez rodzaj płyty głównej, tyle że everest określa rodzaj płyty głównej jako “nieznany” ;/

to sprawdź na pudełku od płyty głownej jaki masz model, gorzej jeżeli masz kompa gotowca to wtedy nie sprawdzisz, chyba że masz po gwarancji. a jakich programów korzystałes do identyfikacji sprzętu, polecam ci ta stronę:

http://www.programypc.pl/identyfikacja; … ia,56.html

wybierz te które są w miare aktualne, czyli dodane w 2009 roku, one beda prawdopodobnie najlepsze, najskuteczniejsze.

Jestem duży krok do przodu xD

Ściągnąłem sterownik z jakiejś czeskiej strony pod WIFI dla tego konkretnego modelu laptopa i dla Win XP.

Od razu wykryło sieć (za pomocą programu Atheros Client Utility - pojawiła się na pasku zadań też “ikonka” ze słupkami która informuje o sile sygnału) jednak nie ma połączenia (nie łapie jakby sieci - ale jest ikonka “ekran wysyłający fale sieci” tyle że nie ma połączenia ) ale przy teście otrzymałem taki raport:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 76188.html