Nie wykrywa karty sieci bezprzewodowej

Mam Windowsa XP a laptop to Acer Extensa 5220. Pobrałam Intel PROSet/Wireless i klikając wyskakuje: Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless nie może wykryć obsługiwanej karty sieci bezprzewodowej Zainstaluj obsługiwaną kartę. Co zrobić? Skąd pobrać ten sterownik?

Ja na stronie Acera widzę do tego modelu sterowniki od Intela, Bradcoma i Atherosa.

A ten komunikat oznacza, że Twój model nie ma karty Intela. Odwróć laptopa i zobacz, co jest na nalepce od spodu - zakładam Atherosa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Broadcom. Czyli co mam zrobić, żeby mieć te Wi-Fi?

Pobrać, rozpakować i zainstalować z ikonki “Setup.exe”: http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Wireless%20LAN/Wireless%20LAN_Broadcom_4.170.25.12_XPx86.zip?acerid=633646464169225182&Step1=NOTEBOOK&Step2=EXTENSA&Step3=EXTENSA%205220&OS=X02&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20

Pobrałam, zainstalowałam. Teraz wyskoczył mi jeszcze jeden komputer w pasku zadań i mam 3.

  1. Połączenie sieci bezprzewodowej 8

  2. Połączenie sieci bezprzewodowej 2 [to działa, bo aktualnie mam podłączony modem]

  3. Połączenie lokalne

Otwórz: Panel sterowania > Połączenia sieciowe > tam PPMyszy na ikonach połączeń i wyłącz w menu kontekstowym to, co niepotrzebne.

Powyłączałam. Ale jak odłączam modem, to Wi-Fi wciąż nie ma.

Sprawdź, czy w systemowym Menadżerze Urządzeń nie ma jakichś wykrzykników lub pytajników. Jeśli są w pozycji Karty sieciowe, to nie wykluczone, że Twoja karta sieciowa WiFi to nie jest Broadcom lecz Atheros?

W Karty sieciowe są takie “x” przy Broadcom NetLink Gigabit Ethernet i przy Karta sieciowa Broadcom 802.11g. A poza tym są jeszcze dwa - Karta sieciowa 1394 i Sagem Wi-Fi, które działają poprawnie.

A nie trzeba pobrać jakiegoś programu, żeby Wi-Fi działało?

Nie, nie trzeba.

Natomiast kartę sieciową Broadcom trzeba tam PPM włączyć! (ikonka stanie się “tłusta”).