Nie wykrywa karty sieciowej i nie można zainstalować sterownika

(Karol102 12) #1

Witam, posiadam lapotpa Toshiba satellite p75-a7200. Podczas instalacji sterowników do systemu windows 7 64 bit ultimate, nie wykrywa mi sieci bezprzewodowej wi fi..Gdy próbuje zainstalować sterownik to wyśiwetla się błąd: Installer can't find Qualcomm Atheros AR81 Familly Controler ethernet. W menadżerze urządzeń, w zakładce karty sieciowe nawet nie wykrywa karty sieciowej. Moge jedynie korzystać z modemu przez kabel usb, a wifi kompletnie nie chodzi. Co z tym zrobić?

(Dimatheus) #2

parol12 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dimatheus) #3

Hej,

To jest karta Ethernet, czyli karta sieciowa przewodowa. Potrzebujesz sterowników do karty WiFi. Sprawdź, jaki to dokładnie model karty przy pomocy Speccy bądź podając identyfikator sprzętu. Czy w menadżerze nie masz przypadkiem jakiegokolwiek urządzenia nieznanego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(igrek) #4

Albo włącz kartę przełącznikiem sprzętowym.

(JNJN) #5

Wyłączona w biosie

Wyłączona włącznikiem lub kombinacją Fn+F…

Uszkodzona

Na pewno to karta WIFI Qualcomm Atheros AR81? , bo może być inna? ale jak sprawna i włączona powinna być w menadżerze urządzeń jako niezainstalowane urządzenie?

(Karol102 12) #6

Jest to screen z programu speecy, pisze tam że wifi jest wyłączone lecz nie da się go włączyć w żaden sposób albo ja coś źle robie…

Na wcześniejszym Windows 8 64 bit wifi chodziło.

http://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_10_2014/post-234803-0-17238300-1414341063.png

(Karol102 12) #7

Udało się, musiałem zaintalować sterownik o nazwie: Intel Realtek Wirelees. Dziwne nawet nie wykrywalo mi nic podobnego, ale skoro działa to dobrze, dzięki za wszelkie porady. Temat do zamknięcia.