Nie wykrywa karty sieciowej - Samsung r590

Cześć, od kilku dni mam taki problem. Mój laptop (Samsung R590) nie wykrywa mojego internetu przez Wifi ani kabel. Opisze sprawę. Wszystko było okej komputer zawsze dobra łączył się z internetem lecz teraz nawet nie wykrywa. Mam internet z Neostrady, Modem ZTE ZXV10 w300. Na pewno nie jest to bład rutera ponieważ na innym komputerze dobrze działa. Nawet nie wykrywa pobliskich WIFI. Gdy dziś zaczełam coś grzebać: włożyłam płytę instalacji od rutera i po chwili pisze mi komunikat że NIE WYKRYWA KARTY Sieciowej. Nie wiem co na to podziałać :cry:.

Proszę o pomoc! =D>

Nie jarzę…

  • komp wykrywa Ci kartę sieciową lecz nie wykrywa Ci sieci wifi?

  • komp nie wykrywa Ci karty sieciowej?

Który przypadek???

Jeżeli nie wykrywa Ci karty sieciowej to nie bawiłeś się czasem w biosie i jej nie wyłączyłeś?

Jaki posiadasz system? Windows XP, Vista, 7?

Czy karta sieciowa jest zainstalowana?

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe” >>> czy w menedżerze urządzeń są jakieś pytajniki?

Gdybyś potrzebował sterowników, to odwiedź stronę producenta:

http://www.samsung.com/pl/support/downl … oadMain.do

http://www.samsung.com/pl/support/findyourmodelnumber

Przy czym:

  1. W Menedżerze urządzeń możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na urządzenie z pytajnikiem i wybrać opcję Aktualizuj. I tutaj możesz albo wskazać opcję wyszukania sterowników automatycznie przez internet (nie wiem czy w Twojej sytuacji jest to możliwe) albo wskazania gdzie sterowniki znajdują się na dysku komputera, możesz mieć je np. na pendrive.

  2. Sterowniki mogą być w Windows Update

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

  1. Na stronie producenta laptopa możesz mieć kilka sterowników do kart sieciowych. Chodzi o to, że Twój model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadasz przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się i to będzie normalne. Bo po prostu nie mają do czego.

Po instalacji wszystkich sterowników klikasz logo Windows + R >>> do okna Uruchamianie wpisujesz devmgmt.msc i klikasz OK >>> otworzy się Menedżer urządzeń. Zobacz czy przy żadnej pozycji nie ma wykrzykników. Jeżeli nie ma żadnych wykrzykników to znaczy, że masz zainstalowane sterowniki do wszystkich urządzeń i wszystko powinno być w porządku. W razie problemów ze sterownikami polecam przejrzeć niektóre rady stąd: bluescreen-windows-t489660.html

W razie problemów.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu. To samo zrób z “połączeniem sieci bezprzewodowej”.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu. To samo zrób z “połączeniem sieci bezprzewodowej”.

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html

Zrzuty ekranowe możesz umieścić przykładowo na http://fotosik.pl/ albo w forumowej galerii gallery/album.php?album_id=20

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

Ok, ok zaraz spróbuje waszych rad. Ale jak dostałam ruter to tam było karteczka że jak się ma kartę Broadcom (a ja mam ponoć) to mogą być problemy z łączeniem.

Wiem (za http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa … 958.0.html), że są modele Twojego laptopa z kartami Wi-Fi Atheros. Ja na swoim R580 też mam kartę sieciową bezprzewodową Atherosa. Generalnie, najpierw odrobina diagnozy (patrz moją wcześniejszą wiadomość), a potem kolejne rady.

Naprawiłam sama :smiley: już działa.

Po prostu karta sieciowa nie była włączona !