Nie wykrywa karty sieciowej - Samsung r590


(Mich96k) #1

Cześć, od kilku dni mam taki problem. Mój laptop (Samsung R590) nie wykrywa mojego internetu przez Wifi ani kabel. Opisze sprawę. Wszystko było okej komputer zawsze dobra łączył się z internetem lecz teraz nawet nie wykrywa. Mam internet z Neostrady, Modem ZTE ZXV10 w300. Na pewno nie jest to bład rutera ponieważ na innym komputerze dobrze działa. Nawet nie wykrywa pobliskich WIFI. Gdy dziś zaczełam coś grzebać: włożyłam płytę instalacji od rutera i po chwili pisze mi komunikat że NIE WYKRYWA KARTY Sieciowej. Nie wiem co na to podziałać :cry:.

Proszę o pomoc! =D>


(system) #2

Nie jarzę....

  • komp wykrywa Ci kartę sieciową lecz nie wykrywa Ci sieci wifi?

  • komp nie wykrywa Ci karty sieciowej?

Który przypadek???

Jeżeli nie wykrywa Ci karty sieciowej to nie bawiłeś się czasem w biosie i jej nie wyłączyłeś?


(adam9870) #3

Jaki posiadasz system? Windows XP, Vista, 7?

Czy karta sieciowa jest zainstalowana?

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno "Menedżer urządzeń" >>> rozwiń gałąź "Karty sieciowe" >>> czy w menedżerze urządzeń są jakieś pytajniki?

Gdybyś potrzebował sterowników, to odwiedź stronę producenta:

http://www.samsung.com/pl/support/downl ... oadMain.do

http://www.samsung.com/pl/support/findyourmodelnumber

Przy czym:

  1. W Menedżerze urządzeń możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na urządzenie z pytajnikiem i wybrać opcję Aktualizuj. I tutaj możesz albo wskazać opcję wyszukania sterowników automatycznie przez internet (nie wiem czy w Twojej sytuacji jest to możliwe) albo wskazania gdzie sterowniki znajdują się na dysku komputera, możesz mieć je np. na pendrive.

  2. Sterowniki mogą być w Windows Update

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

  1. Na stronie producenta laptopa możesz mieć kilka sterowników do kart sieciowych. Chodzi o to, że Twój model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadasz przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się i to będzie normalne. Bo po prostu nie mają do czego.

Po instalacji wszystkich sterowników klikasz logo Windows + R >>> do okna Uruchamianie wpisujesz devmgmt.msc i klikasz OK >>> otworzy się Menedżer urządzeń. Zobacz czy przy żadnej pozycji nie ma wykrzykników. Jeżeli nie ma żadnych wykrzykników to znaczy, że masz zainstalowane sterowniki do wszystkich urządzeń i wszystko powinno być w porządku. W razie problemów ze sterownikami polecam przejrzeć niektóre rady stąd: bluescreen-windows-t489660.html

W razie problemów.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno "Połączenia sieciowe" i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno "Połączenia sieciowe" >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na "Połączenie lokalne" i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu. To samo zrób z "połączeniem sieci bezprzewodowej".

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno "Połączenia sieciowe" >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na "Połączenie lokalne" i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl "Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4" i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu. To samo zrób z "połączeniem sieci bezprzewodowej".

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html

Zrzuty ekranowe możesz umieścić przykładowo na http://fotosik.pl/ albo w forumowej galerii gallery/album.php?album_id=20

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.


(Mich96k) #4

Ok, ok zaraz spróbuje waszych rad. Ale jak dostałam ruter to tam było karteczka że jak się ma kartę Broadcom (a ja mam ponoć) to mogą być problemy z łączeniem.


(adam9870) #5

Wiem (za http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa ... 958.0.html), że są modele Twojego laptopa z kartami Wi-Fi Atheros. Ja na swoim R580 też mam kartę sieciową bezprzewodową Atherosa. Generalnie, najpierw odrobina diagnozy (patrz moją wcześniejszą wiadomość), a potem kolejne rady.


(Mich96k) #6

Naprawiłam sama :smiley: już działa.

Po prostu karta sieciowa nie była włączona !