Nie wykrywa mi karty sieciowej

witajcie ponownie .

a wiec tak : mam dwie karty sieciowe ,jedna podlaczona pod slot na plycie glownej a drugo jest zintegrowana z plyta glowna i ani jednej ani drugiej karty mi nie wykrywa po reinstalce systemu :confused: czy ktos mi pomoze??

pruboje ustawic ale nic nie pomaga :confused:

Zainstalowales stery od płyty głownej ?

a jaki system ?

xp home

A stery zainstalowałeś??

no zintegrowaną to samemu trzeba stery zainstalować moze też być ta karta w biosie wyłączona a co do normalnej to system sam powinien wykryć :slight_smile:

tej normalnej nie wykrywa mi :confused: a tej integrowanej to nie wiem jak wlaczyc w biosie :confused: i jakie stery sciagnac

plyta glowna to : Albatron Socket 478 Mainboard PX845EV1 Series

a nie masz cd do plyty glownej ???

Jak wejdziesz do biosu to szukaj pozycji o nazwie "OnChip LAN " dostepne wartosci będą disable i enable to das enable aby włączyć zintegrowana karte sieciową .

w biosie wszystko jest ok :slight_smile: w takim razie albo to sa sterowniki albo nie wiem co :confused: ale tej drugiej karty sieciowej to mi nie wykrywa nadal :confused:

A jaki system miałeś wcześniej WIN98.

Zobacz w menadzeże urządzeń co się dzieje,może są urządzenie z wykrzyknikiem lub karty sieciowe są zainstalowane - gałęź karty sieciowe rozwiń i zobacz.

Pobierz ster od producenta płyty głównej do karty zintegrowanej dokładnie do twojego modelu płyty i systemu XP.Może stery do tej karty masz na płycie CD do płyty głównej.

Wgraj najnowsze stery do obsługi płyty głównej.

Wyjmij karte sieciową PCI,wyczyść dokładnie złącze stykowe i dobrze osadz,rób to na wyłączonym kompie,jak włączysz kompa to komp powinien wykryć nowe urządzenie i często instaluje sterowniki,jak nic to karta sieciowa padła.

Gdy wykryje a system nie ma sterów,to musisz mieć stery do tej karty sieciowej do XP,jak nie masz to strona producenta karty lub net i pobierz stery do twojego modelu i systemu XP i zainstaluj karte.

ok stery zainstalowane :slight_smile: ale problem jest nadal :confused: teraz mi net nie dziala :confused: karte sieciowa wykrylo mi juz po zainstalowaniu sterow udalo mi sie aktualizowac xp home ale po tym juz nie udalo mi sie wejsc na zadna strone internetowa :confused: nie mam pojecia co jest :confused:

Zacznij od scanu na szkodniki.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 533#159533

Sprawdz firewale może zablokowały.

Ustaw połączenie internetowe,sprawdz przeglądarke i zabezpieczenia.

Sprawdz działanie karty sieciowej.

Utwórz nowe połączenie.

nowe polaczenie robilem kilka razy i nic :confused:

firewale mam w tym momecie wylaczone i nie dziala ,ale nawet jak mam wlaczone to nie dziala ,a przedtem dzialalo :confused:

przedtem takze mialem win xp home i bylo wszystko ok :/karta sieciowa dziala .caly czas wyskakuje okno ze mam wybrac:

pracuj w trybie offline ,pruboj ponownie

klikne pruboj ponownie wskoczy mi wp ale nie do konca i nic wiecej nie da sie zrobic :confused: zadna strona wiecej sie nie otwiera a wp jakos sie otwiera i nie wiem co jest :confused:

ok sory ze nie pisze w poprzednim poscie

teraz tak : na kompie do ktorego mam podlaczonego laptopa dziala internet ,gg itp itd ale na laptopie nie dziala a ni jedno ani drugie :confused: wie ktos dlaczego ?? .karte sieciowa mi wykrywa ,ale nie chce dzialac mi net i gg na laptopie i nie mam pojecia dlaczego :confused:

POMOCY