Nie wykrywa mi kości Ram na płycie głównej

Od kupna kompa miałem na płycie głównej 2X256MB RAM w dwój kościach(moja płyta główna to GA-K8NF-9).Pamięci były włożone w pierwszy i trzeci slot.Teraz dokupiłem 2X512MB ale jeśli próbuje włożyć jakąkolwiek kości w drugi i czwarty to komp mi się nie włącza tylko piszczy co kilka sekund.Próbowałem wkładając nawet wyjmowania wszystkich kości i wkładania pojedynczej w któryś z tych nie działających slotów,ale komp i tak się nie załącza jeśli jakąś kość znajduje się w któryś ze slotów nr2 i nr4.Bardzo proszę o pomoc

Witaj !!

Niestety zgodnie z instrukcją do posiadanej przez Ciebie płyty głównej, możliwa jest praca 4 modułów RAM, ale tylko w przypadku, gdy są one takiej samej pojemności. Prawdopodobnie więc nie będzie możliwe uruchomienie komputera ze wszystkimi 4 kościami RAM’u. Możesz jednak spróbować podłączyć je w następujący sposób - modułu 256 na slot 1 i 2, a moduły 512 na sloty 3 i 4, bowiem kanały pamięci w podanej płycie są następujące:

:arrow: Channel A : DDR 1, DDR 3,

:arrow: Channel B : DDR 2, DDR 4.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

ale jeśli nawet podłączam kość 256MB pod DDR 2, DDR 4 to nie chce mi sie komp odpalić

DDR 2, DDR 4 nie były na mojej płycie głównej nigdy używane wiec może są w jakiś sposób wyłączone albo zablokowane. Powinienem cos w BIOS-ie zmienicć??

hubert1602 !!

W instrukcji do płyty głównej pisze, że w przypadku zastosowania 4 kości pamięci należy zmienić jakieś ustawienia BIOS’u. Problem w tym, że w BIOS’ie tej płyty nie ma żadnego parametru, który definiowałby pracę pamięci RAM - dokładny opis poszczególnych funkcji zawarty jest bowiem w instrukcji… :expressionless:

Raczej nie jest to dziwne, bo podłączasz pamięć pod drugi kanał (B). Prawdopodobnie, by działał kanał drugi musi działać i pierwszy…

A jakie będą rezultaty, gdy kości 256 lub 512 podłączysz do slotów 1 i 2 ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Również nie działa;/ to co mogę zrobić?? bardzo dziękuje ze mi pomagasz Dimatheus

Hej !!

Nie ma sprawy… Od tego jest forum…

W takim układzie pokombinujmy jeszcze z dwoma ustawieniami…

:arrow: Czy będzie działać, gdy moduły 256 lub 512 (ale sprawdź najpierw z jednymi, a później z drugimi) będą umieszczone w slotach DDR3 i DDR4 ??

:arrow: Czy będzie działać, gdy moduły 512 umieścisz w slotach DDR1 i DDR3 ??

Jaki masz procesor ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Sprawdziłem wszystkie kombinacje i teraz podczas ostatniej uruchomił mi sie komp gdy mam wsadzone 2 kości 256MB na slot 3 i 4.Teraz juz sam nic nie kapuje doradź co dalej zrobic

Hej !!

Czyli rozumiem, że kombinacje z mojego poprzedniego postu zakończyły się fiaskiem ??

A gdy zamiast 256 w sloty DDR3 i DDR4 wsadzisz 512 to system wstanie ??

I co z pytaniem o procesor ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

procesor to Athlon64 3000+ kombinacja 512 na DDR3 i DDR4 zakonczyła sie fiaskiem i 256 na DDR1 i DDR2 równiez ale o dziwo komp ruszył na kombinacji 256 na DDR3 i DDR4

nie wspominałem wczesniej,ale jedna 512 jest Kingstona a druga Kingmax-a ale to chyba nei ma znaczenia bo obie kosci maja takie samo taktowanie

Hej !!

Czyli być może w tym tkwi problem - nie wszystkie pamięci tych samych rozmiarów będą pracować w Dual Channel. Poszperałem troszkę na forach i widziałem, że ten model płyty głównej ma jakiś problem z pamięciami. I myślę, że spróbujemy jeszcze jednego zabiegu. Po wyłączeniu kompa wyjmij wszystkie pamięci i przeczyść je dobrze. Zresetuj też ustawienia BIOS - po prostu wyjmij baterię z płyty głównej na jakieś 30 minut. Następnie w sloty DDR1 i DDR2 włóż pamięci 512MB. Jeśli nie zadziała spróbuj przełożyć je do slotów DDR3 i DDR4.

Powodzenia

Dimatheus