Nie wykrywa nagrywarki połączonej przez SATA

dvd Jak to jest z prędkościami zapisu? Nagrywarka ma możliwośc nagrania DVD maksymalnie załóżmy 16X a płytka maksymalnie 8X.

jaka będzie różnica z jakością nagrania 8X a np.4X ? tzn. w czym nagrana płyta z prędkością 4X będzie lepsza od tej nagranej z prędkością 8X?

Mówi się, że czym mniejsza prędkość tym mniej błędów zapisu ale o co z tym chodzi? Czy pliki nagrane z mniejszą prędkością będą się szybciej otwierały czy o co innego chodzi?

To oznacza szybsze ładowanie płyty.

Zero komunikatów o błędach.

Pozdrawiam

nie wiem jak to wyglada z technicznego punktu widzenia :smiley: wiem jak z zycia- audio cd najlepiej z predkoscia do 8x bo jak szybciej to niektore cd nie czytaja . vcd -avi do 32x jezeli chcesz to pozniej na dvd odtwarzac . jezeli nagrywam filmy dvd to z regoly na 12x tak samo avi .jak pliki z pc na pc (wszystkie)to zawsze na max. trzymam sie tych zasad i 100% plyt mi dziala - a mam nagrywarke dvd ktora oferuje szybkosc 20x. druga sprawa to by nieużywać tanich plyt i jest ok

CD up to x8

DVD up to x4

DVD9 max.

Ja tak wypalam i żadna płytka się jeszcze nie spaprała.

@czesiek144

W którym numerze Pani Domu żeś to wyczytał ??

Jeszcze jedno pytanie. Chciałbym żeby wypowiedział sie ktoś kto jest pewien odpowiedzi, a nie żeby napisać złą diagnozę - jak nagrywarka przy odtwarzaniu miele płyte do tego stopnia, że trzeba czekać kilka sekund na otwarcie folderu, to samo jak sie włoży płyte żeby ją zobaczyła też trzeba czekać nienormalnie długo, podczas otwarzania -niektóre pliki tnie a na niektóre trzeba czekać kilka sekund jak sie przesunie wskaźnik czasu trwania filmu. Ponadto - nagranego najmniejszą prędkością pliku filmowego nie da się skopiować na dysk, a nagrany program uruchamia się baaaardzo długo - czy wymienione objawy świadczą, że nagrywarka jest do kosza, czy może pochrzaniło się coś na połączeniu taśmą?

Czy czyszczenie nagrywarki tymi płytami czyszczącymi coś da?

Z tym, że nagrane dawno temu inną nagrywarką filmy odtwarza w miarę, chociaż też trzeba czekać jak sie przesunie oś czasu.

co do prędkości nagrywania to różnie z tym bywa

zależy od płyty i od nagrywarki

przykładowo płyta A na nagrywarce “x” będzie najlepiej wypalona z prędkością 6x

płyta B na nagrywarce “x” będzie najlepiej wypalona z prędkością 8x

płyta A na nagrywarce “z” będzie najlepiej wypalona z prędkością 4x

itd. itp.

ogólnie nie zaleca się nagrywać z max. prędkością, ale to nie oznacza, że najlepsza będzie prędkość najniższa!

musisz nagrywać i testować :slight_smile: albo skorzystać z wyników testów umieszczanych w sieci

co do płyt czyszczących to też są opinie podzielone

jedni twierdzą, że są w porządku a inni twierdzą że takie płyty mogą uszkodzić (porysować) delikatną soczewkę

najlepiej rozebrać napęd i samemu przeczyścić soczewkę (odpowiednim środkiem)

podłączyłem nową nagrywarkę samsung przez SATA. Tacka się wysuwa ale system jej nie widzi. Co jest nie tak? W biosie w tym dziale primary master / primary slave / socondary slave też jej nie ma

jak to się konfiguruje? co zrobić żeby była wykryta?

emm16 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif