Nie wykrywa napędów

witam.jak klikam na ikonki cd-rw i dvd pojawia mi sie komunikat ze element do ktorego odwołuje sie ten skrót został zmieniony lub przeniesiony.w mój komp.wykrywa mi tylko napęd A. czy to jakis wir czy co .nawet formatu niemoge zrobić.prosze o pomoc

Może masz źle podpięte napędy.

  1. Sprawdź poprawność podłączenia taśm transmisyjnych i zasilania.

  2. Jeżeli posiadasz dwa napędy podpięte do jednej taśmy - sprawdź czy odpowiednio ustawione są zworki. Pamiętaj na jednej taśmie może znajdować się tylko jedno urządzenie pracujące w trybie MASTER i jedno w trybie SLAVE.

  3. Może podpiąłeś odwrotnie urządzenia - taśma zawsze powinna być podpięta do urządzenia tak samo jak na kontrolerze na płycie. Kolorowy brzeg taśmy musi odpowiadać pinowi zero na płycie głównej i w napędzie.

napedy sa podpiete ok. problem wystąpil podczas uzytkowania kompa bez ingerencji do pudła

może spróbuj załadować jeszcze raz stery z płyty głównej. Mi kiedyś nie wykrywało napędów choć w sumie to było na 98 i po świeżej instalacji. No i wtedy najpierw trzeba było wgrać stary z płyty a później całą resztę.

ahhh głupi głupi hehehe przecież nie masz napędów. Musisz poszukać na encie sterów chyba:)