Nie wykrywa nowego dysku wD

Wita,

 

Zakupiłem dysk zewnętrzny USB: WD Elements Portable WDBUZG0010BBK. Dysk posiada jedynie interfejs USB 3.0, lecz w zestawie jest dołączona przejściówka USB 3.0 -> 2.0. Po podłączeniu dysku zapla się dioda i czuć, że dysk pracuje. Niestety Windows 7 nie wykrywa mi dysku. Nie pojawai się na liście dysków Komputera ani w magazynie dysków. Gdzie może być problem?

Nie spotkałem się jeszcze z taką przejściówką. USB 3.0 jest zgodne ze złączem USB 2.0, więc powinno działać bez żadnych dodatkowych przejściówek. Problem może być dwojaki: złącze USB 2.0 dostarcza zbyt mało prądu by dysk prawidłowo zainicjował pracę, lub - jeśli to dysk przeznaczony dla komputerów Apple - wymagane będzie usunięcie partycji HFS+ i założenie partycji obsługiwanej przez Windows.

Zacznij jednak od sprawdzenia jak dysk będzie się zachowywał po podłączeniu pod inny port USB. Dodatkowo - jeśli podłączasz go do laptopa warto przełączyć tryb zasilania na “Maksymalna wydajność”.

Przejściówka wygląda tak, że na jednym końcu jest USB 3.0, a na drugim 2.0 :slight_smile: Właśnie sprawidzlem dysk na innym kompie działa. Problem w tym, że działa on bez zarzutu na komputerze z 2005 r. z zaisntalwoanym XP, ktory praktycznie nie miał aktualizowanych sterowników. Natomaist na moim obecnym z 2010 r., z Win 7 i najnwoszymi aktualziacjami dysku nie wykrywa. Jak to możliwe, że an nowszym sprzećie są problemy?

To nie przejściówka - tylko normalny kabel USB 3.0, i to nie on jest tu problemem. Sprawdzałeś dysk po podłączeniu do innego portu USB ?

Tak, na wszystkch portach.

Żeby nie krążyć po omacku: opisz konfigurację sprzętową tego sprzętu z 2010 r.

Płyta główna: Gigabyte P41T-D3

Procek: Intel Pentium E8400

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4890