Nie wykrywa płyty CD

Po włożeniu płyty CD system jej w ogóle nie wykrywa. Stacja dysków CD była wyłączana i włączana, odinstalowywana i instalowana i to nic nie pomaga. Dziwne bo jak dam na ikonę stacji CD i dam PPM i potem wysuń to działa. Gdy chcę otworzyć stację dwuklikiem to wyskakuje komunikat:

D:\ jest nie dostępny

Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy

Mogłem przy pisaniu tego komunikatu pomylić czy przestawić wyrazy.

Zainstalowany OS to XP pro

Laptop optimus

Stacja dysków coś na M bo już nie pamiętam, nie mam teraz dostępu do tego komputera

Witaj,

Niestety nie wygląda to zbyt dobrze… Skoro włączenia i wyłączenia napędu oraz jego instalacje niewiele dają, wszystko wskazuje na uszkodzenie optyki nagrywarki - mechanika jest raczej OK, skoro możliwe jest wysunięcie tacki… Możesz spróbować przeczyścić lasek za pomocą płytki czyszczącej, która znajdziesz praktycznie w każdym sklepie komputerowym… Sprawdź też, czy problem dotyczy wszystkich płytek - z doświadczenia wiem, że na brudnych laserach najlepiej jest testować oryginalne płyty Audio CD, bo wypalane są najgłębiej - mamy więc największe prawdopodobieństwo, że płytka się odpali… Jeśli po przeczyszczeniu problem będzie nadal występował to zostanie albo serwis, albo wymiana napędu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

PS. Ewentualnie problem może leżeć w połączeniu pomiędzy napędem, a płytą główną, choć w laptopie ciężko będzie to sprawdzić… :expressionless:

Płyty czyszczące w większości przypadków nie pomogą, a zaszkodzą.

Co do problemu - porada ze strony producenta Twojego OS;) - http://support.microsoft.com/kb/891894/pl