Nie wykrywa urządzeń usb

(marc_in) #1

Siema.

Wróciłem dzisiaj do domu po dłuższej nieobecności i chciałem zgrać parę rzeczy na pendrive'a. Jednak jak go podłączam to niby jest wykryty czyli widzę go w moim komputerze ale jak chcę wejść w jego zawartość to nic nie pokazuje. Jeden pendrive ma 1GB a drugi 4 i oba są powiedzmy w połowie zapełnione. Jak wchodzę we właściwości to piszę, że zajęte 0MB i wolne 0MB. Do tego przy próbie podłączenia SE Xperia x10mini ciąglę rozłącza, tzn. podłączam telefon, wyskakuje komunikat czy podłączyć czy naładować. Daję podłącz i łączy na chwilę po czym rozłącza i znowu pyta co robić. Tak samo przy aktualizacji oprogramowania w telefonie. Po wyłączeniu trzeba odczekać parę sekund i podłączyć przewód usb z wciśniętym przyciskiem Wstecz. Jak tak robię to wyskakuję komunikat w windzie, że urządzenie nie działa poprawnie i ma awarię i coś o braku sterowników. Ale sterowniki powinny być bo już setki razy go podłączałem i wszystko było ok.

(Dimatheus) #2

Hej,

Całkiem możliwe, że w czasie nieobecności posypała się płyta główna. Ale to tylko przypuszczenie. :slight_smile: Najpierw uruchom menadżer urządzeń i usuń wszystkie główne koncentratory USB w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Następnie restart systemu. Po ponownym uruchomieniu powinny zostać zainstalowane ponownie. Jakie rezultaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #3

Czyli, które mam usunąć? http://img541.imageshack.us/i/usbv.jpg/

Usunąć czyli prawoklik i Odinstaluj. Tak?

(Dimatheus) #4

Hej,

Na pewno wszystkie USB Root Hub oraz Standardowe rozszerzone kontrolery hosta PCI to USB i Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB. Reszta to po prostu urządzenia podpięte do USB.

Dokładnie.

Z tego co widzę po nazwach do płyty głównej prawdopodobnie nie instalowałeś sterowników. Zrób to koniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #5

Nic to nie dało.

(Dimatheus) #6

Hej,

:arrow: Po odinstalowaniu restartowałeś system?

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Czy po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia coś zmienia się w menadżerze urządzeń w gałęzi Uniwersalnej magistrali szeregowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #7

Po odinstalowaniu restartowałem system.

Sterowniki do chipsetu płyty głównej mam zainstalowane.

Przy podłączeniu pendrive'a pokazuje dodatkowe Masowe Urządzenie Magazynujące USB i jak wejdę w Mój Komputer to normalnie pokazuje mi Dysk Wymienny, zainstalowane mam VistaDrive Icon to też mi pokazuje w jakim stopniu jest zapełniony ale jak wejdę we Właściwości to pokazuje 0 wolnego i 0 zajętego.

(Dimatheus) #8

Hej,

:arrow: A próbowałeś podłączyć urządzenia do innego sprzętu? Pojawia się ten sam problem?

:arrow: Czy w w przystawce Zarządzanie dyskami również widoczna jest zerowa pojemność dysków wymiennych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #9

Siema.

Jeszcze nie próbowałem, dopiero wieczorem dzisiaj sprawdzę. Ale wydaje mi się, że wszystko będzie ok bo jeden z pendrive'ów jest pożyczony a u kolegi działał dobrze.

W Zarządzaniu Dyskami w ogóle nie widać, że podłączam pendrive'a, tzn. w Mój Komputer jest on widoczny ale tak jak wcześniej pisałem. Natomiast po podłączeniu pendrive'a i wejściu w zakładkę Zarządzanie Dyskami pojawił mi się taki komunikat: http://img97.imageshack.us/i/zarzdzaniedyskami.jpg/ a po ponownym podłączeniu nie widać podłączonego urządzenia.

(Dimatheus) #10

Hej,

Udało się sprawdzić? Jakie rezultaty - oba urządzenia widoczne poprawnie?

Dziwne. Taki komunikat powinien pojawić się tylko w przypadku podłączania się do innego komputera. Jednak dla pewności spróbuj zastosować się do informacji z komunikatu - czyli dodać konsolę zarządzania dyskami do wyjątków zapory systemu Windows bądź chwilowo zaporę wyłączyć.

Po podłączeniu pendrive'a do postu USB spróbuj w menadżerze urządzeń po prostu go odinstalować. Czy po ponownym podłączeniu sytuacja jest taka sama?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #11

Siemka.

Sprawdziłem i wszystko dzaiła ok.

Dodałem do wyjątków ale to nic nie dało, po prostu ten komunikat się nie pojawia.

Sytuacja dalej tak sama.

P.S. Dzięki za zainteresowanie tematem Dimatheus.

(Dimatheus) #12

Hej,

A próbowałeś podłączać pendrive'y do różnych portów USB? Być może masz w komputerze śledzia z dodatkowymi portami USB albo ich wyprowadzenie na przednim panelu. Jeśli tak, spróbuj podłączyć je właśnie tam.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marc_in) #13

Jak podłączam jakieś przenośne urządzenia to właśnie na panel przedni, tam mam dwa porty i oba szwankują. Z tyłu mam cały czas podłączoną klawiaturę (zajmuje dwa porty) i mysz (jeden port), które działają normalnie. Do wolnego portu podłączyłem przed chwilą pendrive'a i w Mój Komputer normalnie go pokazało ale jak chciałem wejść w niego to wyskoczył komunikat: j:/ jest niedostępny. Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.

(Dimatheus) #14

Hej,

Pisząc przedni panel masz na myśli faktycznie przedni panel - na przykład z dodatkowymi gniazdami audio - czy samo wyprowadzenie portów USB na przód obudowy?

A gdybyś odłączył klawiaturę i podpiął w to właśnie miejsce pendrive'a - byłaby jakakolwiek poprawa?

Bardzo często takie komunikaty sygnalizują uszkodzenie urządzenia. Być może coś z przednimi portami USB jest nie tak - na przykład dają zbyt wysokie napięcie... W każdym bądź razie warto by znaleźć inne urządzenie USB, które można podłączyć pod USB - jakąś starą myszkę czy klawiaturę i sprawdzić, czy poprawnie działają...

Pozdrawiam,

Dimatheus