Nie wykrywa urządzeń usb

Siema.

Wróciłem dzisiaj do domu po dłuższej nieobecności i chciałem zgrać parę rzeczy na pendrive’a. Jednak jak go podłączam to niby jest wykryty czyli widzę go w moim komputerze ale jak chcę wejść w jego zawartość to nic nie pokazuje. Jeden pendrive ma 1GB a drugi 4 i oba są powiedzmy w połowie zapełnione. Jak wchodzę we właściwości to piszę, że zajęte 0MB i wolne 0MB. Do tego przy próbie podłączenia SE Xperia x10mini ciąglę rozłącza, tzn. podłączam telefon, wyskakuje komunikat czy podłączyć czy naładować. Daję podłącz i łączy na chwilę po czym rozłącza i znowu pyta co robić. Tak samo przy aktualizacji oprogramowania w telefonie. Po wyłączeniu trzeba odczekać parę sekund i podłączyć przewód usb z wciśniętym przyciskiem Wstecz. Jak tak robię to wyskakuję komunikat w windzie, że urządzenie nie działa poprawnie i ma awarię i coś o braku sterowników. Ale sterowniki powinny być bo już setki razy go podłączałem i wszystko było ok.

Hej,

Całkiem możliwe, że w czasie nieobecności posypała się płyta główna. Ale to tylko przypuszczenie. :slight_smile: Najpierw uruchom menadżer urządzeń i usuń wszystkie główne koncentratory USB w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Następnie restart systemu. Po ponownym uruchomieniu powinny zostać zainstalowane ponownie. Jakie rezultaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli, które mam usunąć? http://img541.imageshack.us/i/usbv.jpg/

Usunąć czyli prawoklik i Odinstaluj. Tak?

Hej,

Na pewno wszystkie USB Root Hub oraz Standardowe rozszerzone kontrolery hosta PCI to USB i Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB. Reszta to po prostu urządzenia podpięte do USB.

Dokładnie.

Z tego co widzę po nazwach do płyty głównej prawdopodobnie nie instalowałeś sterowników. Zrób to koniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic to nie dało.

Hej,

:arrow: Po odinstalowaniu restartowałeś system?

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Czy po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia coś zmienia się w menadżerze urządzeń w gałęzi Uniwersalnej magistrali szeregowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po odinstalowaniu restartowałem system.

Sterowniki do chipsetu płyty głównej mam zainstalowane.

Przy podłączeniu pendrive’a pokazuje dodatkowe Masowe Urządzenie Magazynujące USB i jak wejdę w Mój Komputer to normalnie pokazuje mi Dysk Wymienny, zainstalowane mam VistaDrive Icon to też mi pokazuje w jakim stopniu jest zapełniony ale jak wejdę we Właściwości to pokazuje 0 wolnego i 0 zajętego.

Hej,

:arrow: A próbowałeś podłączyć urządzenia do innego sprzętu? Pojawia się ten sam problem?

:arrow: Czy w w przystawce Zarządzanie dyskami również widoczna jest zerowa pojemność dysków wymiennych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siema.

Jeszcze nie próbowałem, dopiero wieczorem dzisiaj sprawdzę. Ale wydaje mi się, że wszystko będzie ok bo jeden z pendrive’ów jest pożyczony a u kolegi działał dobrze.

W Zarządzaniu Dyskami w ogóle nie widać, że podłączam pendrive’a, tzn. w Mój Komputer jest on widoczny ale tak jak wcześniej pisałem. Natomiast po podłączeniu pendrive’a i wejściu w zakładkę Zarządzanie Dyskami pojawił mi się taki komunikat: http://img97.imageshack.us/i/zarzdzaniedyskami.jpg/ a po ponownym podłączeniu nie widać podłączonego urządzenia.

Hej,

Udało się sprawdzić? Jakie rezultaty - oba urządzenia widoczne poprawnie?

Dziwne. Taki komunikat powinien pojawić się tylko w przypadku podłączania się do innego komputera. Jednak dla pewności spróbuj zastosować się do informacji z komunikatu - czyli dodać konsolę zarządzania dyskami do wyjątków zapory systemu Windows bądź chwilowo zaporę wyłączyć.

Po podłączeniu pendrive’a do postu USB spróbuj w menadżerze urządzeń po prostu go odinstalować. Czy po ponownym podłączeniu sytuacja jest taka sama?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siemka.

Sprawdziłem i wszystko dzaiła ok.

Dodałem do wyjątków ale to nic nie dało, po prostu ten komunikat się nie pojawia.

Sytuacja dalej tak sama.

P.S. Dzięki za zainteresowanie tematem Dimatheus.

Hej,

A próbowałeś podłączać pendrive’y do różnych portów USB? Być może masz w komputerze śledzia z dodatkowymi portami USB albo ich wyprowadzenie na przednim panelu. Jeśli tak, spróbuj podłączyć je właśnie tam.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak podłączam jakieś przenośne urządzenia to właśnie na panel przedni, tam mam dwa porty i oba szwankują. Z tyłu mam cały czas podłączoną klawiaturę (zajmuje dwa porty) i mysz (jeden port), które działają normalnie. Do wolnego portu podłączyłem przed chwilą pendrive’a i w Mój Komputer normalnie go pokazało ale jak chciałem wejść w niego to wyskoczył komunikat: j:/ jest niedostępny. Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.

Hej,

Pisząc przedni panel masz na myśli faktycznie przedni panel - na przykład z dodatkowymi gniazdami audio - czy samo wyprowadzenie portów USB na przód obudowy?

A gdybyś odłączył klawiaturę i podpiął w to właśnie miejsce pendrive’a - byłaby jakakolwiek poprawa?

Bardzo często takie komunikaty sygnalizują uszkodzenie urządzenia. Być może coś z przednimi portami USB jest nie tak - na przykład dają zbyt wysokie napięcie… W każdym bądź razie warto by znaleźć inne urządzenie USB, które można podłączyć pod USB - jakąś starą myszkę czy klawiaturę i sprawdzić, czy poprawnie działają…

Pozdrawiam,

Dimatheus