Nie wykrywa wifi w laptopie

Pisze juz troche z desperacji. Otoz kupilem tydzien temu laptopa i nie wykrywa zadnego wifi. Laptop to acer aspire e5-575-33bm. Windows home 10 64bity.
Radzono mi sciagnac snappy driver i pobrac sterowniki, wiec to zrobilem ale problem jest nadal. Wciskanie przycisku wifi na klawiaturze nie dziala. Z routerem jest chyba wsystko w porzadku bo kolega tez ma acera i mu wykrywa. Moj telefon zreszta tez widzi te siec.

Ogolnie jak wlacze hotspota w telefonie to laptop go widzi a najciekawsze ze jak sie juz polacze z tym hotspotem to nagle laptop potrafi wyszukac kilka dodatkowych sieci wifi, ale nie tę o ktora mi chodzi. No ale jak porzuce hotspota to inne wifi za chwile znowu znikaja. Na poczatku dzwonilem do acera to mowili zeby przywrocic fabryczne ustawienia ale to tez nic nie dalo.

Karta sieciowa to qualcomm atheros qca9377
Wersja sterownika 12.0.0.448

Prosze o pomoc

Nie radzę używać takich programów. Masz tutaj link do strony Acera i stamtąd pobierz i zainstaluj sterowniki WiFi, wersja 19.60.0
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/6752?b=1
Oczywiście, do Twojego systemu operacyjnego.
Dobrze byłoby odinstalować przed tym obecne sterowniki WiFi.

Jak laptop dopiero co kupiony to idź z nim do sklepu i niech wymieniają na sprawny . Czy zrywa połączenie jak odejdziesz z laptopem od smartfona na większą odległość? Może Antenki z Wi-fi są wypięte/zerwane i nie łapie? Bliższa odległość od routera w ogóle coś daje?

@Astor444 Raczej zaleca się na pozostaniu na Windowsowych sterownikach i aktualizowaniu ich wraz tym, co przychodzi w Windows Update w przypadku W10.

1 polubienie

Ogolnie jak uda mi sie polaczyc z ta jedna siecia ktora czasami mi sie wyswietla i jest otwarta to czesto mi ja zrywa i zanika.

Do routera mam kilka metrow. Podchodzac do niego nic sie nie zmienia.

Laptop jest z allegro wiec chyba nic mi nie pozostanie jak wyslanie go do nich i niech ogarniaja sami. Chyba ze sprobujenz tymi innymi sterownikami.

Hmm dziwi mnie to, że internet ze smartfona działa, ale z routera już nie. Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Sprawdź w ustawieniach zasilania czy zmiana profilu na wysoka wydajność coś zmienia.

Może router nie ma ustawień DHCP.

Odinstaluj sterownik w Menadżerze urządzeń i restart kompa.

Na stronie Acer jest tylko wersja 11.0.10427
Radziłbym pobrać właściwe ze strony Acer

Sprawdź działanie WiFi pod Linux Live

Ze strony Acer pobierz nowy BIOS, może pomóc.

Problem w tym, że laptop nie widzi żadnej sieci, a nie że nie może się z nią połączyć. Udaje mu się to zrobić ze smartfonem i dopiero wtedy widać inne sieci bezprzewodowe. Trochę wygląda to na problem ze stabilnością lub zasięgiem Wi-Fi w laptopie, ale może nowy BIOS pomoże.

Zwracam honor. Przyznaję, nie doczytałem w ferworze szukania pomocy :wink:

To jest wersja WiFi Intel, a kolega patricio ma Atheros.
Wersja 11.0.10427 jest nowsza (data wydania 2017/07/31) niż 12.0.0.278 (2017/05/24)
Nieraz wyszukiwarki driverów instalowały najnowsze (numerycznie) sterowniki a były gorsze, delikatnie mówiąc, od najnowszych według daty ze strony producenta. Oczywiście mówię tu o wciąż działającym wsparciu.

Chce wam przypomniec ze moj kumpel ma laptopa tej samej firmy i u niego wyszukuje bez problemu tę siec. Pisze to bo ktos wspominal ze router moze tam czegos nie miec.
I rozumiem ze te dzialania o ktorych mowicie czyt. Instalacja nowego biosa nie wplywa na utrate gwarancji?

Ogolnie teraz do 7 rano bede w pracy wiec te rzeczy o ktorych piszecie postaram sie ogarnac jutro.

Aktualizacja BIOS nie kończy się utratą gwarancji, ale jak nie czujesz się pewnie to oddaj do sklepu z opisem usterki i ew. dopisz, że chciałbyś aktualizacji BIOS. Oczywiście możesz powołać się na ręjkomę, jeżeli sprzęt faktycznie ma problemy z działaniem.

Czy w menadżerze urządzeń stan karty karty wifi to “To urządzenie działa poprawnie.”?

Jeśli karta jest wyłączona przyciskiem, albo dezaktywowana przez BIOS, to tu będzie inny napis.

W ustawieniach zasilania nie moge dac wysokiej wydajnosci. Nie wiem dlaczego ale po prostu nie moge zastosowac zmian.
W menadzerze urzadzen karta sieciowa dziala poprawnie - tak jest napisane. Wiec nadal probowac aktualizowac ten bios?

Jak uda mi sie polaczyc z netem to sprobujw pobrac ten sterownik ktory ktos wyzej wrzucil.

Czyli obecnie masz coś innego niż Wysoka wydajność? Wg mnie powinieneś oddać laptopa do sklepu i niech wymieniają na sprawny egzemplarz. Nie zgadzaj się na naprawę gwarancyjną, bo produkt nie działa już od momentu zakupu. Powołaj się na rękojmię, a nie na gwarancję. Nie ma co grzebać.

Tak. Jest ustawione jako zrownowazone.

Dobra. Nie bede sie z tym bawil i odesle go do tego sklepu skad kupilem, ale mam pytanie jak odeslac tego laptopa z tytulu rekojmi? Czytalem ze trzeba dac opis co jest zepsute, czego sie oczekuje czyli wymiana, naprawa itp. Ale jak to naposac? Jakis formularz trzeba drukowac czy po prostu opis wad na kartce?

Zamierzam jeszcze przed wyslaniem przywrocic fabryczne ustawienia.

A po co cos pisać , skoro to tyddzien to mozesz bez podania przyczyny oddac

Laptop zostal wyslany 11 grudnia a dotarl do mnie 19 grudnia. Jak wysle go jutro to go zwrocic po prostu bez podawania przyczyny i dadza mi zwrot kasy czy jak?
No i jak to liczyc
Od momentu odebrania przeze mnie, tak? Bo ogolnie zawirowania byly z tym dostarczeniem. Paczka sie gdzies zapodziala i no ppnad tydzien szla paczka.

Masz 14 dni od odebrania od kuriera na zwrot bez podania przyczyny i kasę ci oddają całą za sprezęt oczywiście minus przesyłka jak płaciłeś. Kase zwróca ci pewnie na konto, z którego płaciłeś. 14 dni liczy się włącznie z weekendami.

1 polubienie

Rozumiem. I jak przywroce do ustawien fabrycznych do sprzedawca moze poddawac cos w watpliwosc? Czy nie musze sie martwic?

Co chcesz do ustawień fabrycznych przywracać??

No laptopa… Instalowalem przeciez sterowniki, snappy driver i mam konto utworzone. A chce go oddac w stanie jakim otrzymalem.