Nie wykrywa wifi w laptopie

Pisze juz troche z desperacji. Otoz kupilem tydzien temu laptopa i nie wykrywa zadnego wifi. Laptop to acer aspire e5-575-33bm. Windows home 10 64bity.
Radzono mi sciagnac snappy driver i pobrac sterowniki, wiec to zrobilem ale problem jest nadal. Wciskanie przycisku wifi na klawiaturze nie dziala. Z routerem jest chyba wsystko w porzadku bo kolega tez ma acera i mu wykrywa. Moj telefon zreszta tez widzi te siec.

Ogolnie jak wlacze hotspota w telefonie to laptop go widzi a najciekawsze ze jak sie juz polacze z tym hotspotem to nagle laptop potrafi wyszukac kilka dodatkowych sieci wifi, ale nie t─Ö o ktora mi chodzi. No ale jak porzuce hotspota to inne wifi za chwile znowu znikaja. Na poczatku dzwonilem do acera to mowili zeby przywrocic fabryczne ustawienia ale to tez nic nie dalo.

Karta sieciowa to qualcomm atheros qca9377
Wersja sterownika 12.0.0.448

Prosze o pomoc

Nie radz─Ö u┼╝ywa─ç takich program├│w. Masz tutaj link do strony Acera i stamt─ůd pobierz i zainstaluj sterowniki WiFi, wersja 19.60.0
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/6752?b=1
Oczywi┼Ťcie, do Twojego systemu operacyjnego.
Dobrze byłoby odinstalować przed tym obecne sterowniki WiFi.

Jak laptop dopiero co kupiony to id┼║ z nim do sklepu i niech wymieniaj─ů na sprawny . Czy zrywa po┼é─ůczenie jak odejdziesz z laptopem od smartfona na wi─Öksz─ů odleg┼éo┼Ť─ç? Mo┼╝e Antenki z Wi-fi s─ů wypi─Öte/zerwane i nie ┼éapie? Bli┼╝sza odleg┼éo┼Ť─ç od routera w og├│le co┼Ť daje?

@Astor44 Raczej zaleca si─Ö na pozostaniu na Windowsowych sterownikach i aktualizowaniu ich wraz tym, co przychodzi w Windows Update w przypadku W10.

1 polubienie

Ogolnie jak uda mi sie polaczyc z ta jedna siecia ktora czasami mi sie wyswietla i jest otwarta to czesto mi ja zrywa i zanika.

Do routera mam kilka metrow. Podchodzac do niego nic sie nie zmienia.

Laptop jest z allegro wiec chyba nic mi nie pozostanie jak wyslanie go do nich i niech ogarniaja sami. Chyba ze sprobujenz tymi innymi sterownikami.

Hmm dziwi mnie to, ┼╝e internet ze smartfona dzia┼éa, ale z routera ju┼╝ nie. Jeszcze jedno przysz┼éo mi do g┼éowy. Sprawd┼║ w ustawieniach zasilania czy zmiana profilu na wysoka wydajno┼Ť─ç co┼Ť zmienia.

Może router nie ma ustawień DHCP.

Odinstaluj sterownik w Menad┼╝erze urz─ůdze┼ä i restart kompa.

Na stronie Acer jest tylko wersja 11.0.10427
Radzi┼ébym pobra─ç w┼éa┼Ťciwe ze strony Acer

Sprawdź działanie WiFi pod Linux Live

Ze strony Acer pobierz nowy BIOS, mo┼╝e pom├│c.

Problem w tym, ┼╝e laptop nie widzi ┼╝adnej sieci, a nie ┼╝e nie mo┼╝e si─Ö z ni─ů po┼é─ůczy─ç. Udaje mu si─Ö to zrobi─ç ze smartfonem i dopiero wtedy wida─ç inne sieci bezprzewodowe. Troch─Ö wygl─ůda to na problem ze stabilno┼Ťci─ů lub zasi─Ögiem Wi-Fi w laptopie, ale mo┼╝e nowy BIOS pomo┼╝e.

Zwracam honor. Przyznaję, nie doczytałem w ferworze szukania pomocy :wink:

To jest wersja WiFi Intel, a kolega patricio ma Atheros.
Wersja 11.0.10427 jest nowsza (data wydania 2017/07/31) ni┼╝ 12.0.0.278 (2017/05/24)
Nieraz wyszukiwarki driver├│w instalowa┼éy najnowsze (numerycznie) sterowniki a by┼éy gorsze, delikatnie m├│wi─ůc, od najnowszych wed┼éug daty ze strony producenta. Oczywi┼Ťcie m├│wi─Ö tu o wci─ů┼╝ dzia┼éaj─ůcym wsparciu.

Chce wam przypomniec ze moj kumpel ma laptopa tej samej firmy i u niego wyszukuje bez problemu t─Ö siec. Pisze to bo ktos wspominal ze router moze tam czegos nie miec.
I rozumiem ze te dzialania o ktorych mowicie czyt. Instalacja nowego biosa nie wplywa na utrate gwarancji?

Ogolnie teraz do 7 rano bede w pracy wiec te rzeczy o ktorych piszecie postaram sie ogarnac jutro.

Aktualizacja BIOS nie ko┼äczy si─Ö utrat─ů gwarancji, ale jak nie czujesz si─Ö pewnie to oddaj do sklepu z opisem usterki i ew. dopisz, ┼╝e chcia┼éby┼Ť aktualizacji BIOS. Oczywi┼Ťcie mo┼╝esz powo┼éa─ç si─Ö na r─Öjkom─Ö, je┼╝eli sprz─Öt faktycznie ma problemy z dzia┼éaniem.

Czy w menad┼╝erze urz─ůdze┼ä stan karty karty wifi to ÔÇťTo urz─ůdzenie dzia┼éa poprawnie.ÔÇŁ?

Je┼Ťli karta jest wy┼é─ůczona przyciskiem, albo dezaktywowana przez BIOS, to tu b─Ödzie inny napis.

W ustawieniach zasilania nie moge dac wysokiej wydajnosci. Nie wiem dlaczego ale po prostu nie moge zastosowac zmian.
W menadzerze urzadzen karta sieciowa dziala poprawnie - tak jest napisane. Wiec nadal probowac aktualizowac ten bios?

Jak uda mi sie polaczyc z netem to sprobujw pobrac ten sterownik ktory ktos wyzej wrzucil.

Czyli obecnie masz co┼Ť innego ni┼╝ Wysoka wydajno┼Ť─ç? Wg mnie powiniene┼Ť odda─ç laptopa do sklepu i niech wymieniaj─ů na sprawny egzemplarz. Nie zgadzaj si─Ö na napraw─Ö gwarancyjn─ů, bo produkt nie dzia┼éa ju┼╝ od momentu zakupu. Powo┼éaj si─Ö na r─Ökojmi─Ö, a nie na gwarancj─Ö. Nie ma co grzeba─ç.

Tak. Jest ustawione jako zrownowazone.

Dobra. Nie bede sie z tym bawil i odesle go do tego sklepu skad kupilem, ale mam pytanie jak odeslac tego laptopa z tytulu rekojmi? Czytalem ze trzeba dac opis co jest zepsute, czego sie oczekuje czyli wymiana, naprawa itp. Ale jak to naposac? Jakis formularz trzeba drukowac czy po prostu opis wad na kartce?

Zamierzam jeszcze przed wyslaniem przywrocic fabryczne ustawienia.

A po co cos pisa─ç , skoro to tyddzien to mozesz bez podania przyczyny oddac

Laptop zostal wyslany 11 grudnia a dotarl do mnie 19 grudnia. Jak wysle go jutro to go zwrocic po prostu bez podawania przyczyny i dadza mi zwrot kasy czy jak?
No i jak to liczyc
Od momentu odebrania przeze mnie, tak? Bo ogolnie zawirowania byly z tym dostarczeniem. Paczka sie gdzies zapodziala i no ppnad tydzien szla paczka.

Masz 14 dni od odebrania od kuriera na zwrot bez podania przyczyny i kas─Ö ci oddaj─ů ca┼é─ů za sprez─Öt oczywi┼Ťcie minus przesy┼éka jak p┼éaci┼ée┼Ť. Kase zwr├│ca ci pewnie na konto, z kt├│rego p┼éaci┼ée┼Ť. 14 dni liczy si─Ö w┼é─ůcznie z weekendami.

1 polubienie

Rozumiem. I jak przywroce do ustawien fabrycznych do sprzedawca moze poddawac cos w watpliwosc? Czy nie musze sie martwic?

Co chcesz do ustawień fabrycznych przywracać??

No laptopaÔÇŽ Instalowalem przeciez sterowniki, snappy driver i mam konto utworzone. A chce go oddac w stanie jakim otrzymalem.