Nie wykrywalna karta graficzna

Witam.

No więc wygląda to tak, że zainstalowałem nowy sytem. Wcześniej miałem Windows xp teraz Windows 7. Wcześniej wszystko działało normalnie z kartą graficzną Radeon 9550. Po zainstalowaniu nowego systemu system nie widzi tej karty. Juz przeczyściłem wejście sprężonym powietrzem i sprawdzałem czy karta jest dobrze dopięta, no i była wyciągana kilka razy. Po dłuższej pracy systemu karta robi się ciepła więc napewno działa. Sprawdzałem na innym komputerze i wszystko było dobrze.    Moje domysły są takie, że na pudełku od karty pisze że obsługuje ‘32 bit kolor’ a mój system nowy jest 64bit…natomiast poprzedni był 32 bit. Czy to mogłaby byś przyczyna nie wykrywalnej karty ?

Instalowałem do niej sterowniki, próbowałem wyłączać zintegrowaną akrtę graficzna niestety nie pomogłe. Biosu nie ogarniam wogóle więc się za to nie zabieram.

Mój komputer to:

-ACPI x64 based PC

-procesor AMD Sempron™ Processor LE-1250

-karta graficzna (nie działająca) Radeon 9550 i zintegrowana VGA

-płyta główna  Gigabyte Technology Co. Ltd. M61PME-S2P

 

Dodam, że sterowniki do płyty głównej też już przeinstalowywałem i nic to nie dało.

Proszę o wyrozumiałość bo moja znajomość komputerów jest na poziomie 10/100. 

Z góry dziękuję za pomoc :*

Jedno nie ma nic wspólnego z drugim (32 bit kolor dotyczy ilości kolorów a 64 bit system to architektura systemu).

 

Sprawdź ten sterownik http://www2.ati.com/drivers/10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc.exe

Noo dobra, przyznam że jestem w szoku, choć wykryło mi karte graficzną to jej nazwa w komputerze jest inna, taka jak w sterownikach. Mogę wiedzieć, czemu sterowniki podziałały, chociaż nie są do mojej karty graficznej ? :open_mouth:

To znaczy jaka?

 

 

Podałem Ci sterownik m.in dla Radeon 9550 pod Vistę (niestety nie ma sterownika dla Windows 7)

9550 powinien być automatycznie wykryty i zainstalowane sterowniki Microsoftu (WDDM)

 

Po czym poznajesz że ona działa, monitor jest podpięty do integry czy do niej?

Już wszystko działa, monitor był wtedy podpięty do karty.

 

No więc… dałeś mi sterowniki tak jak mówisz do Radeon 9550, a wykrywa mi kartę graficzną Radeon HD 5450. Ale po sprawdzeniu programem ‘CPUID CPU-Z’ wszystkie parametry są do Radeon 9550…z tym ze nazwa karty jest inna. Niewiem jak to możliwe :slight_smile:

Pokaż skrin z gpu-z.

Nie było radeona 9550 pod pcie, więc nie mogłeś mieć tej karty.