Nie wykrywanie zintegrowanej karty sieciowej.?

Po oddaniu komputera do sklepu, w którym go zakupiłem w celu wymienienia pewnej uszkodzonej części, komp przestał się łączyć z Internetem (po powrocie stamtąd). Mój system - Windows 7 - diagnozuje problem jako brak poprawnie zainstalowanej karty sieciowej. I rzeczywiście: nie ma żadnych kart sieciowych w Menedżerze urządzeń.

Konfiguracja kompa:

  • C2D E7500 2,93 GHz

  • Gigabyte GA-EP31-DS3L

  • Kingston 2 x 2048 MB 800 MHz

  • SB 500 GB

  • Geforce 9600 GT CUDA, 1GB

  • OCZ StealthXStream 500W

Karta sieciowa zintegrowana z płytą główną nazywa się RTL 8111c. Uznałem, że może coś nie tak ze sterownikami dołączonymi do sterów chipsetu, dlatego pobrałem i zainstalowałem najnowsze drivery stąd. Niestety, podczas instalacji otrzymuję komunikat a’la “Ethernet Network Controller has not been found” lub coś w ten deseń, w każdym razie rozumiem to tak, jakby karta nie została znaleziona. W jaki sposób jednak karta zintegrowana z mo/bo może nie być znajdowana? Myślałem, że coś z jej zasilaniem, ale po podłączeniu RJ-45 światełko przy gnieździe w karcie świeci się. Podejrzewałem, że może w BIOSie jest wyłączone “Built-in LAN Device”, ale takiej opcji nie mogę tam nawet znaleźć, w ogóle wątpię by ktoś ją zmieniał (‘fachowcy’ ze sklepu?). Jestem w totalnej kropce. Proszę o pomysły.

P. S. Myślałem o odinstalowaniu i ponownej instalacji wszystkich sterowników dołączonych do płyty głównej, ale nie bardzo wiem jak to w miarę wygodnie zrobić. Hm?

Płyty Gigabyte zaawansowane opcje mają domyślnie ukryte dlatego zapewne nie możesz znaleźć opcji karty sieciowej… trzeba nacisnąć po wejściu do biosu któryś funkcyjny F, zobacz w manualu lub może ktoś podpowie bo ja nie pamiętam.

Może inna opcja w biosie jest za to odpowiedzialna.

Poczytaj dokumentację od płyty głównej.

Można zresetować ustawienia bios.

Czy w komputerze znajduje się jakaś inna karta sieciowa (np. pci) ?

W biosie w Integrated Peripherals masz Onboard H\W LAN sprawdź czy jest ustawione na Enabled