Nie wylacza sie zasilacz

Witam. Mam taki problemik otuz kiedy wylacze komputer wszystko sie ladnie zamyka komp sie wylacza monitor tez ale zasilacz caly czas pracuje i swieca sie diody musze wylaczac z sieci kompa. Wie moze ktos co zrobic??? Z gory dzieki

tomeczek220 miałem podobny problem u kuzynki… Chyba musisz poczekać - ja czekałem aż się wylączy 15 minut. Możesz też przyczyścić kompa w środku i potem zobaczyć. :wink:

Jaki zasilacz masz?

A co ma kurz i brud w budzie do wyłączania sprzętu ??

może sie nie wyłancza zasilacz bo jest tak nagrzany i chłodzi go żeby wystygł i wtedy wyłancza bezpiecznie

ale jak nawet chwile chodzi to tak jest. zreszta to stary komp moze dla tego tak jest.

Niektóre płyty główne po wyłączenia kompa (power off) nadal dostają jakieś napięcie (stąd te świecace diody na mobo) do momentu kiedy nie wyciągniesz wtyczki z sieci (wydziałem to na przykładzie kompa kuzyna i kumpeli). Na moim Epoxie to nie występuje, power off równoważny jest z odcięciem zasilania na płytę. Mam drugą zasiłkę i dalej to samo, więc raczej (chyba) zależy to od sekcji zasilania płyty niż samego zasilacza.

Mnie to wygląda na uszkodzony zasilacz, sprawdź na innym.

Może masz uszkodzony zasilacz. Jeśli nie jesteś pewny czy to zasilacz to (oczywiście jeśli możesz) to kup lub pożycz od jakiegoś znajomego zasilacz i spróbuj na tamtym. Wtedy wiedziałbyś czy to zasilacz czy nie.