Nie wyłączająca się Konserwacja- system Windows 8.1

Wczoraj włączyła mi sie ta koserwacja i powoduje problemy z wyłączaniem komputera. Gdy pracuję na komputerze i w pewnym momecie chce zakończyć prace i go wyłączyć przez kilka sekund pojawia się  standardowo napis Zamykanie a potem nagle na niebieskim tle wyskakuje  “TaskScheduler” i  napis że jakaś aplikacja jest niezamknięta i są dwie opcje Zamknij mimo to lub Anuluj . Tyle że ja miałam wszystkie aplikacje pozamykane a ta aplikacja ma chyba zwiazek z konserwacją która się włączyła. Oprócz tego miałam problemy z połączeniem niektórych aplikacji windows z internetem ale trawło to jakieś 10 min potem samo ustało a połączene przez przeglądarke normalnie miałam i w dolnym prawym rogu wyskakiwał dymek że nie można ustalić połączena z systemem windows czy jakoś tak nie pamiętam dokładnie co tam było napisane bo gdy na to klikałam znikało i nic sie nie działo a teraz sie już nie pokazuje. Do czego służy ta konserwacja i co zrobic by komputer działał normalnie?

Cześć.

Konserwacja automatyczna. Oczywiście możesz wyłączyć konserwację automatyczną,  ale i tak, i tak samoczynnie włącza się konserwacja. Konserwacja w niczym nie przeszkadza, bynajmniej u mnie, więc problemy, które opisałaś, nie wynikają z konserwacji automatycznej, lecz wina leży po innej stronie. Czy wszystkie aktualizacje masz zainstalowane, jakie były dostępne w windows update? Z konserwacją jest tak, że w windowsie 8 mogłaś na stałe wyłączyć konserwację automatyczną, natomiast w windowsie 8.1, konserwacja włącza się samoczynnie, pomimo tego, że ją wyłączysz. Bynajmniej tak u mnie jest od samego początku użytkowania W8.1 po przesiadce z W8.

Samo się naprawiło i chyba chodziło o aktualizacje która się instalowała, nie wiem w każdym razie komputer już działa normalnie :smiley: