Nie wyraźna grafika, problem z grami

(Spinio09) #1

Witam. Od jakiś 2 tyg mam problemy z grafiką. Gdy gram w CSa obraz jest bardzo nie wyraźny :

Czym to jest spowodowane ? Dodam że na pulpicie i przy przeglądaniu zdjęć pojawiają się kropki podobne do tych ze screenu...

Mam grafikę Radeon 9200.

(Seba86mu) #2

Blastoise , pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8 (najlepsze sterowniki dla Twojej karty graficznej).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli te zabiegi nie pomogą, to wyjmij kartę graficzną z portu, przedmuchaj port, przy okazji odkurz pozostałe podzespoły.

Jakie posiadasz chłodzenie na karcie graficznej ? jeżeli aktywne, to sprawdź na załączonym komputerze, czy wentylatorek na karcie w ogóle działa.

(Johnny B4) #3

a może karta uszkodzona

(Mateuszlak) #4

Brak sterów albo karta się kończy - czysta natura

(Esspero231) #5

co się kończy?

(Virek1987) #6

Ona się czasem nie przegrzewa?

(Spinio09) #7

Nie mam chlodzenia na karcie tylko na procku. Zrobie później jak kazał seba.

(Virek1987) #8

Jak to nie masz chłodzenia... #-o =P~ Chyba aktywnego czyli wiatraczka bo pasywne czyli radiator musisz mieć. A radiator może się zaczął zbyt mocno zacz grzać i karta nie działa stabilnie.

(Spinio09) #9

No chodziło mi o wiatraczek :stuck_out_tongue:

(Spinio09) #10

Zainstalowanie sterowników nic nie dało :frowning: Spróbuje wyciągnąc grafe i przeczyścić ręcznie...

(Spinio09) #11

Nic, jest tak samo :frowning:

(Johnny B4) #12

niepisz posta pod postem (swoim) używaj opcji edytuj a ta karta pewnie uszkodzona jak już mówiłem zobacz czy u kogoś innego działa

(Zerka95) #13

moim zdaniemto zob tak: pozycz od kogos karte podobnego typu wloz ja i zobacz czy jest to sao. Jesli to samo to czytalem na kilku stronach ze jest to "efekt wypalnia karty" Powiedz ile karta ma miesiecy

(Jjoasz) #14

to nie efekt 'wypalanie sie' karty, tylko przegrzania rdzenia lub wypalenia sie gluta na nim, zwanego pasta

wyczysc radiator, zmien paste pod nim i ew. dodaj jakis nawiew - wystarczy 80'@5v

uwaga na rdzen przy zdejmowaniu/zakladaniu - jest kruchy i latwo go uszkodzic

jesli nie pomoze, pomocnym moze byc atitool - obniz taktowanie rdzenia