Nie wyraźny obraz z kamerki w laptopie

Mam laptopa Lenovo G550 z w którym mam wbudowaną kamerke. Jednak gdy uruchomie kamerke i chce nagrać siebie samego za pomocą programu easy capture to wtedy po odtworzeniu (oglądanie tego co się nagrało) obraz jest taki nie wyraźny, jakby troche taki pikselowaty i rozmyty. Widać kontury i zarysy ale nie widać dokładnie mnie. Natomiast jak jestem centralnie bardzo blisko kamerki to wtedy dobrze mnie widać. Czy jest możliwość poprawienia tego tak, żeby nagrany obraz był ładny i wyraźy ? nawet jak stanę ciutkie dalej od kamerki to żeby też było dobrze widać moje ruchy i to co robie. Możecie mi jakoś pomóc w tym ?

Sprawdź ustawienia jakości rejestrowanego materiału wideo - ustaw na najwyższą jakość.

Nie obraź się jeśli to nieprawda ale miałem już takie przypadki, w których za bardzo niską jakość obrazu z kamerki odpowiedzialna była folia ochronna nie zdjęta z soczewki.

Jeśli naklejka już dawno zdjęta to spróbuj oczyścić powierzchnię soczewki jakąś delikatną szmatką np. do czyszczenia okularów lekko zwilżając samą szmatkę (NIE NA MOKRO!).

:roll:

Zrobiłem tak jak napisałeś, bo już od dawna mam zdjęta folie ochronną z soczewki kamerki przy moim laptopie. Przetarłem suchą szmatką i nic to nie dało. Nawet zwilżoną szmatką. A gdzie się ustawia jakość rejestrowanego wideo ? mam windows 7 home premium.

Więc chyba wina leży po stronie kamery. Proponuję pokręcić w ustawieniach i zobaczyć efekty. Jeżeli oferuje taką sobie jakość, to zdjęcie będzie takie samo.Zawsze możesz ewentualnie dokupić osobną kamerkę do laptopa i uzyskać lepszą jakość zdjęć

A gdzie są ustawienia kamerki w laptopie ? możecie mi napisać ? bo nie moge znaleść.

Już Ci mówię:

Masz np. program skype. Logujesz się do programu i wchodzisz kolejno: Narzędzia–>Opcje—>Ustawienia Wideo. Tam obok Zmień Zdjęcie w profilu wybierasz ustawienia kamery. Musisz troche tam pokombinować i kiedy osiągniesz zadowalający efekt zapisujesz wszystko.

Jak coś służę radą.Pozdrawiam.