Nie wyskakujące okna - brak dostepu do zasobów komputera

(Wojak101) #1

Witam, :mrgreen:

Nie pokazujują mi sie okna tj. mój komputer(po kliknięciu w rozwijanym starcie= nie mam dostepu do dysków), oraz okno podglądu plików o rozszerzeniu .gif, .bmp i .jpg.

Nie wiem jak poprawic, by wszystko było w porządku.

Może ktoś mi udzieli wskazówki? :o

(Miniuka) #2

jaki system? chyba xp

Zrób tak:

ppm na pasku zadań-->właściwości-->zakładka menu start-->i wybierz klasyczne menu start

wtedy spróbuj otworzyć mój komputer, który pojawił się na pulpicie

jeśli to nie pomoże to polecam cmd :mrgreen:

(Wojak101) #3

Niestety mam xp.

Nadal nie da sie otworzyc "mój komputer" :frowning:

(Dimatheus) #4

Chymmm... To wygląda na błędy explorera... Cóż... Spróbuj otworzyć jakąś aplikacje - mam nadzieję, że masz jakieś skróty na pulpicie, np Worda, Excela, coś graficznego.. I spróbuj otworzyć w nim jakiś plik... Będziesz widział zawartość dysku?? Jeśli tak, to otwórz menagera zadań (wowołuje się kombinacją Alt+Ctrl+Del), przejdź do zakładki procesy i zakończ proces explorer.exe.... Po chwili powinien się uruchomić raz jeszcze i powinno dziłać... Zobaczymy czy to coś da... Jakby dało, daj znać... :wink:

(Miniuka) #5

A jeśli się nie uruchomi to zrób nowe zadanie:

explorer

(Wojak101) #6

Po zrestartowaniu komputera i ponownym uruchomieniu ZNIKŁA CAŁA GRAFIKA, tzn. ikonki, pasek na dole ekranu pozostała tylko tapeta.

Sprawdziłam w menageze zadań i nie urucjamia mi sie proces explorer.

I co teraz ?

Po stworzeniu Explorera pojawia się na chwile i znów znika na zawsze :confused:

(Miniuka) #7

teraz nowe zadanie o nazwie explorer

(Wojak101) #8

to nic nie daje :confused:

(Dimatheus) #9

A jakiego masz antywira i firewall'a??

(Wojak101) #10

A co do tego ma firewall i antywir>?

(Dimatheus) #11

No wiesz... To miało być pytanie, na podstawie którego moglibyśmy wykluczyć lub nie prawdopodobieństwo nałapania jakiś wirków... Uszkadzając kilka dll'ków mogły one bezpowrotnie kill'nąć explorera... Czekam więc na jakąś odpowiedź...

Z drugiej strony może powinieneś też przeskanować kompa dobrym antywirkiem i anti-spyware'm :stuck_out_tongue:

Nie wiem też, jak masz ustalone przywracanie systemu... Bo jeśli w oryginalnych wielkościach Windows'owskich (czyli ok. 12% dysku) to jest szansa, że po przywracaniu systemu przywrócone zostaną również brakujące/uszkodzone biblioteki...

Proponuję więc taki scenariusz:

1. informacja na Forum o firewall'u i antiwirze,

2. informacja z pierwszego postu odnośnie możliwości dojścia do dysków przez inne aplikacje, (Spróbuj otworzyć jakąś aplikacje - mam nadzieję, że masz jakieś skróty na pulpicie, np Worda, Excela, coś graficznego.. I spróbuj otworzyć w nim jakiś plik... Będziesz widział zawartość dysku?? )

3. przeskanuj kompa antywir'em i anty-spyware'm

4. spróbuj przywracania systemu...

Jeśli to ostatnie nie pomoże, to niewielka jest jeszcze szansa w zainstalowaniu na bieżącej instalacji jeszcze raz Windowsa... Ale z tym jak z samobójcą - ryzyk-fizyk :stuck_out_tongue: :drinking:

Powodzenia! !!