Nie wyświetla ikon

(Neon1992) #1

Witam,

mam pewien problem, nie wiem dlaczego mój Win7 Ultimate nie wyświetla niektórych ikonek? Niżej daję screen:

Nie tylko nie ma ich w pasku, ale również i w folderze.

Wczoraj jeszcze ikonka CCleaner była, dziś już nie, natomiast ikonka FormatFactory nie ma od początku, z resztą jest OK.

(Kenio23) #2

problem w tym że niektóre ikonki mają więcej niż jedna możliwych wyglądów ... i dlatego trzeba ręcznie wybrać ikonke ... właściwości a potem z górki :stuck_out_tongue:

(Semtex) #3

Nie zawsze to działa, czasem zwraca błąd "nie znaleziono ikon" (lub podobnie), miałem tak w kilku programach, musiałem przy pomocy Restorator wyciągnąć ikony z pliku exe i i ręcznie przydzielić je danemu programowi, nie jest to jednak zasadą, problem jest zgłaszany przez wielu użytkowników.

Jako ciekawostkę podam że gdy podmieniłem shell32.dll na "własny" problem przestał występować crazy.gif

(Zwiru666) #4

Ja dodam od siebie, że miałem podobny kłopot z kilkoma programami, m.in. gg, TuneUp, Ares. W moim przypadku samo mu przeszło po dwóch, trzech dniach. Najpierw Ares się "naprawił" potem gg i TuneUp. Więc może mu samo przejdzie za czas jakiś.

(Neon1992) #5

Gdy klikam Zmień ikonę... pojawia się taki komunikat: "System Windows nie może odnaleźć pliku %ProgramFiles%\CCleaner\ccleaner.exe."

Jako "ciekawy" user - skąd taką "własną" bibliotekę wziąć? :stuck_out_tongue:

Coś w tym na pewno jest że się samo psuje i samo naprawia, ponieważ ostatnio mi się pojawiła ta ikonka, ale po restarcie znowu nie ma.

Ale skoro problem zgłaszany jest przez wielu użytkowników to się nie martwię, myślałem że tylko u mnie takie rzeczy się dzieją.

(Semtex) #6

To jest to o czym wspominałem :wink:

Ja ją sobie pobrałem razem z jednym Theme, spodobał mi się wygląd jaki dawała i ją podmieniłem, jeżeli się zdecydujesz na taki krok to pamiętaj o:

1.Zrób punkt przywracania.

2.Przejmij ją "na własność"

3.Podmieniaj ją w trybie awaryjnym.

Jeżeli zrobisz to w normalnym to bardzo prawdopodobnie po zmianie nazwy oryginalnej biblioteki na np. shell32.dllold i wklejeniu "Swojej" ta druga się nie pojawi, nie będzie możliwa zmiana nazwy oryginalnej i system nie wstanie :stuck_out_tongue: , wtedy przydatne jest przywracanie systemu z opcji "napraw komputer".

Jednak w trybie awaryjnym zawsze wychodzi wszystko po naszej myśli :wink:

(Neon1992) #7

Postanowiłem nie bawić się w metodę opisaną przez semtex.

Zauważyłem następującą rzecz, gdy wchodzę poprzez "Przeglądaj..." ikony wyświetlają się poprawnie.

(Łukash) #8

Spróbuj naprawić cache ikon np programem TuneUp Utilities>rozwiązywanie problemów>zaznacz "Ikony są wyświetlane błędnie ">dalej.

(Neon1992) #9

Nie da się tego zrobić jakoś bez zewnętrznych programów?

(Semtex) #10

Jest półśrodek na to, pobierz sobie np. ResHacker lub Restorator Trial, otwórz exe programu, który nie "trzyma" ikon, wyciągnij dane ikony na pulpit, następnie zrób sobie gdzieś folder z nazwą np. "Ikony" wrzuć tam ikony i wtedy przez opcję "zmień ikonę" przypisz je do problematycznych programów, jak to zrobisz to możesz potem oflagować ten folder jako "ukryty", ja sobie go trzymam w katalogu systemowym, nie przeszkadza mi, tylko jeżeli gdzieś go przeniesiesz to programy znowu nie będą miały ikon (zmieni się ścieżka do nich), już mówiłem, w mojej opinii jest to błąd systemu, trzeba czekać na poprawkę (mam nadzieję że będzie w SP1 :wink: ) .

(Łukash) #11

Neon1992 Popatrz tu i tu