Nie wyświetla ikon

Witam,

mam pewien problem, nie wiem dlaczego mój Win7 Ultimate nie wyświetla niektórych ikonek? Niżej daję screen:

http://img35.imageshack.us/img35/9145/bikon.png

Nie tylko nie ma ich w pasku, ale również i w folderze.

Wczoraj jeszcze ikonka CCleaner była, dziś już nie, natomiast ikonka FormatFactory nie ma od początku, z resztą jest OK.

problem w tym że niektóre ikonki mają więcej niż jedna możliwych wyglądów … i dlatego trzeba ręcznie wybrać ikonke … właściwości a potem z górki :stuck_out_tongue:

Nie zawsze to działa, czasem zwraca błąd “nie znaleziono ikon” (lub podobnie), miałem tak w kilku programach, musiałem przy pomocy Restorator wyciągnąć ikony z pliku exe i i ręcznie przydzielić je danemu programowi, nie jest to jednak zasadą, problem jest zgłaszany przez wielu użytkowników.

Jako ciekawostkę podam że gdy podmieniłem shell32.dll na “własny” problem przestał występować crazy.gif

Ja dodam od siebie, że miałem podobny kłopot z kilkoma programami, m.in. gg, TuneUp, Ares. W moim przypadku samo mu przeszło po dwóch, trzech dniach. Najpierw Ares się “naprawił” potem gg i TuneUp. Więc może mu samo przejdzie za czas jakiś.

Gdy klikam Zmień ikonę… pojawia się taki komunikat: “System Windows nie może odnaleźć pliku %ProgramFiles%\CCleaner\ccleaner.exe.”

Jako “ciekawy” user - skąd taką “własną” bibliotekę wziąć? :stuck_out_tongue:

Coś w tym na pewno jest że się samo psuje i samo naprawia, ponieważ ostatnio mi się pojawiła ta ikonka, ale po restarcie znowu nie ma.

Ale skoro problem zgłaszany jest przez wielu użytkowników to się nie martwię, myślałem że tylko u mnie takie rzeczy się dzieją.

To jest to o czym wspominałem :wink:

Ja ją sobie pobrałem razem z jednym Theme, spodobał mi się wygląd jaki dawała i ją podmieniłem, jeżeli się zdecydujesz na taki krok to pamiętaj o:

1.Zrób punkt przywracania.

2.Przejmij ją “na własność”

3.Podmieniaj ją w trybie awaryjnym.

Jeżeli zrobisz to w normalnym to bardzo prawdopodobnie po zmianie nazwy oryginalnej biblioteki na np. shell32.dllold i wklejeniu “Swojej” ta druga się nie pojawi, nie będzie możliwa zmiana nazwy oryginalnej i system nie wstanie :stuck_out_tongue: , wtedy przydatne jest przywracanie systemu z opcji “napraw komputer”.

Jednak w trybie awaryjnym zawsze wychodzi wszystko po naszej myśli :wink:

Postanowiłem nie bawić się w metodę opisaną przez semtex.

Zauważyłem następującą rzecz, gdy wchodzę poprzez “Przeglądaj…” ikony wyświetlają się poprawnie.

http://img256.imageshack.us/img256/8054/ikonye.png

Spróbuj naprawić cache ikon np programem TuneUp Utilities>rozwiązywanie problemów>zaznacz "Ikony są wyświetlane błędnie ">dalej.

Nie da się tego zrobić jakoś bez zewnętrznych programów?

Jest półśrodek na to, pobierz sobie np. ResHacker lub Restorator Trial, otwórz exe programu, który nie “trzyma” ikon, wyciągnij dane ikony na pulpit, następnie zrób sobie gdzieś folder z nazwą np. “Ikony” wrzuć tam ikony i wtedy przez opcję “zmień ikonę” przypisz je do problematycznych programów, jak to zrobisz to możesz potem oflagować ten folder jako “ukryty”, ja sobie go trzymam w katalogu systemowym, nie przeszkadza mi, tylko jeżeli gdzieś go przeniesiesz to programy znowu nie będą miały ikon (zmieni się ścieżka do nich), już mówiłem, w mojej opinii jest to błąd systemu, trzeba czekać na poprawkę (mam nadzieję że będzie w SP1 :wink: ) .

Neon1992 Popatrz tu i tu