Nie wyswietla mi niektorych stron WWW

Przegladarka: Opera (zreszta IE tez)

Siec bezprzewodowa

No i moj problem polega na tym ze nie wyswietla mi niektorych stron WWW, tzn. youtube.pl, nasza-klasa.pl, google.pl itp.

Ale inne strony np. freefrags.pl lub niektore strony z allegro.pl wyswietla.

Tak samo dziwne jest to ze w operze po wpisaniu w pasku adresu literki G i potem tego co sie szuka działa !!

Jeszcze przed 3 godzinami dzialalo … (17.00) tera o 20 tylko niektore. Chcialbym jakies porady co robic :confused: Jak szukalem o tym w google to niby pisali co robic, ale wszystko jakies zawile i nie mam pojecia jak dokladnie to zrobic i co zrobic xD

Próbowałeś z innej przeglądarki? A wpisz w przeglądarce 195.93.178.6. Wyświetli Ci się nasza-klasa? Jeśli tak to problem z DNS. Wtedy - jeśli łączysz się przez router, ustaw na routerze prawidłowe DNSy, np. 208.67.222.222 i 208.67.220.220 (OpenDNS) lub operatora. Z wiersza polecenia (start -> uruchom (lub po prostu windows + r) -> cmd, klik OK, otworzy się konsola) polecenie ipconfig /flushdns. We właściwościach połączenia sieciowego, zaznacz protokół internetowy TCP/IP w wersji 4, przy DNS zaznacz uzyskaj adresy serwerów DNS automatycznie jeśli łączysz się przez router. Jeśli nie używasz routera, wpisz w tamtym miejscu dwa adresy serwerów DNS, które wcześniej podałem. Z jakiego systemu korzystasz?

Witam moze mi ktos pomoże… mam internet neti na łączach tepsy, tydzien temu dostałem sms od neti ze moga wystapic drobne problemy z dostepem do internetu … mam router Pentagram Cerberus ADSL WIFI, od tego dnia kiedy przyszedl takowy sms mam demo internetu tzn nie działaja mi strony typu nasza-klasa.pl, speedtest.net, microsoft.pl i wiele innych dzwonilem do netii i tlumacze babce ze od tego momentu nie wczytuja sie niektóre strony www babka zaczela mi jakies dns-y podawac sprawdzajac czy po nich bedzie mi cos dzialac ale dalej nk nie dziala… na koniec podala mi proxy w3cache.pl 8080 ok wpisalem dziala ale tlumacze milej pani ze nigdy tego nie mialem zebym w kazdej przegladarce wpisywal proxy zeby mi strony dzialaly… i co teraz kazdy kto podlaczy sie do mojej sieci musi recznie wpisywac proxy? troche smieszne… nie wiem co oni porobili… pani tlumaczy ze netia nic nie blokuje portow itp ok… okazalo sie ze jak mam drugi komputer podlaczony recznie wpisanym proxy w3cache.pl to na moim komputerze w przegladarce wyskakuje komunikat “Serwer proxy odrzuca połączenia, Firefox został skonfigurowany tak, by używał serwera proxy, który odmawia połączenia.” moze to chwilowe padniecie proxy ale nie wiem podlaczajac recznie modem sagem 800 odziwo nk i inne strony normalnie dzialaja… bez wpisywania proxy itp… czy to mozliwe zeby router cos blokowal? od momentu kiedy przyslali mi tego durnego smsa? przeciez od dawien dawna nic niekombinowalem w routerze zeby cos blokowalo do teraz kombinuje w routerze ale nie potrafie nic zrobic zeby internet dzialal jak kiedys… moze ktos wie oco tu biega?

Dodane 22.12.2009 (Wt) 20:32

ok juz wiem oco chodzi

Jeśli masz router to sprawdź MTU powinno być 1492

wtedy zadziala i bedzie ok uff