Nie wyswietla mi wyniku z formularza

Części samochodowe Janka

wyniki zamówienia

<?php

$iloscopon=$_POST[‘iloscopon’];

echo iloscopon;

?>

echo $ iloscopon;

MIałem blad ale to tez nie pomoglo dalej nie wyswietla zobacz u siebie jesli masz mozliwosc…

Mam i działa. Może krasnalowe php nie wie co to $_POST. Wstaw

print_r($_POST);

przed

echo $iloscopon;

i sprawdź.

hmmm wiesz wogole odinstalowalem tego Krasnala potem zainstalowalem PHP i Mysql ze strony php.net i to samo mialem :confused:

a wkleilbys mi caly kod ktory Ci dobrze to wyswietlił?

słuchaj wiem w czym problem …mam teraz Krasnala, i wyswietla mi php ale na znacznikach <? ?>

na <?php ?> nie wyswietla wiesz moze jak ustawic Krasnala zeby z <?php wyswietlał?

Twój serwer wie ze PHP jest pomiędzy

<? i ?>

a

<?php i ?>

już olewa?

Nigdy nie miałem krasnala. W php.ini jest opcja, która pozwala to skonfigurować (nazywa sie short_open_tag), ale to działa dokładnie odwrotnie. Pozwala włączyć/wyłączyć krótką wersję, czyli <? i ?>.

Zrezygnuj z krasnala, pakiety które w nim się znajdują są już przestarzałe.Skorzystaj z czegoś co jest rozwijane.

http://bitnami.org/stack/wampstack , http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html , http://www.wampserver.com/en/index.php

K.S. no na to wyglada z <?php jest czysta strona…a Ty w Krasnalu nic nie konfigurowales i pokazuje Ci <?php?

athei dzieki zobacze co to jest w ksiazce polecali zainstalowac serwer PHP i Mysql ze strony www.php.net ale cos mi na tym nie dzialalo nie zainstalowalem chyba tego co trzeba

Jak napisałem, nigdy nie miałem i nie mam żadnego krasnala, więc nie miałem co konfigurować. Tagi “<?php ?>” powinny działać zawsze, te krótkie - “<? ?>” - można wyłączyć. Skoro u Ciebie jest odwrotnie to może faktycznie zainstaluj coś innego. Do takich przykładów jak ten wyżej, MySQL jest Ci całkowicie zbędny, php i apache wystarczy. Konfiguracja, żeby to zaczęło razem działać jest prosta i na pewno jest opisana w dokumentacji, jak nie do apache to do php, do tego cała masa stron w googlu.

Mam taki problem tworze kalkulator kredytowy i tak jak ponizej mam dwa pliki jeden form.html drugi oblicz.php i nie wiem co mam zle bo chce zeby w form.html jak nie wpisze nic w pola to zeby mi po wyborze pola oblicz pokazywal ta sama strone czyli form.html i to sie udaje ale teraz po uzyciu funkcji header nie wyswietla mi na stronie oblicz.php liczb :confused:

FORM.HTML

Wnioskowana kwota kredytu:

Prowizja przygotowawcza wynosi 5%

Oprocentowanie

Okres kredytowania

Oblicz

OBLICZ.PHP

<?php ob_start(); ?>

<?php

$kwota=$_POST[‘kwota’];

$oprocentowanie=$_POST[‘oprocentowanie’];

$okres=$_POST[‘okres’];

if(($kwota=="")||($oprocentowanie=="")||($okres=="")){

header(‘Location: form.html’);

}

echo $kwota.’

';

echo $oprocentowanie.’

';

echo $okres.’

';

ob_end_flush();

?>

Mam jeszcze jeden skrypt

Wnioskowana kwota kredytu:

Prowizja przygotowawcza wynosi 5%

Oprocentowanie

Okres kredytowania

Oblicz

<?php

if($_SERVER[‘REQUEST_METHOD’] == ‘POST’) {

$kwota=$_POST[‘kwota’];

$oprocentowanie=$_POST[‘oprocentowanie’];

$okres=$_POST[‘okres’];

if(($kwota) > 0) || (($oprocentowanie) > 0) || (($okres) > 0)) {

echo $kwota.’

';

echo $oprocentowanie.’

';

echo $okres.’

';

}

}

?>

OBA mi nie działają :confused:

Niewiele zrozumiałem z Twojego opisu. Pierwszy przykład uważam, że działa, a drugiego nie sprawdzałem. Wysyłasz pusty formularz to wraca do formularza. Wysyłasz wypełniony formularz to wyświetla to co wpisałeś. Oczekujesz czegoś innego?

Ten wyzej nie wyswietla mi wartosci ktora wpisze wraca do siebie, nie wiem czemu działa u Ciebie u Mnie nie dziala

dalem te pliki na serwer tu jest link jak to mi dziala :confused:

http://daro822.prv.pl/form.html

Oba działają. Pominę fakt niepotrzebnych znaczników html, niepozamykanych form, braku nawiasu ( przy if w drugim, nie sprawdzania tego co jest przesyłane…

No tak bo przy wpisaniu we wszystkie pola wyswietla a przy wpisaniu w jedno juz nie przepraszam moj blad ale z tymi nawiasami przy If to nie widze gdzie HTML usune, dzieki :slight_smile: