Nie wyświetla się logowanie do windowsa

Dzisiaj o 20 nagle podczas pracy wyłączył mi się komputer i przy dwóch restartach wrzuciło mnie do biosu a przy 3 na ekran logowania z zielonym tłem bez tapety i bez okna wpisywania pinu. Nie mam pojęcia co mam zrobić z góry dziękuję za odpowiedź

Spróbuj na początek naprawy systemu z nośnika.Może pliki się posypały,co uniemożliwia kompletny start.

Sprawdz też,czy da się uruchomić system w trybie awaryjnym.

Przy próbie reinstalacji systemu wyświetlił mi się błąd srttrial.txt

Rozumiem,że próbowałeś jednak postawić system na czysto?

Czy może pojawiło się to przy próbie naprawy systemu a wraz z tym napis"Program naprawa automatyczna nie mógł naprawić komputera"?

Jeśli jednak nie instalowałeś Windowsa od nowa,to możesz spróbować opcji,które są opisane w ostatnim poście tego tematu…W przypadku Windows 10 możliwości są takie same.

Próbowałem instalacji z pendriva przez bios ale też jest błąd

Można odczytać ten błąd.Opisane w 4 sposobie tutaj:

https://www.download.net.pl/jak-naprawic-blad-komputer-nie-zostal-poprawnie-uruchomiony-w-windows-8-81-i-10/n/9723/

Odczytaj ,główną przyczynę" z notatnika.

Wiersz polecenia jest w opcjach zaawansowanych.

Przy próbie instalacji Windows,zamiast zainstaluj,niżej masz napraw komputer kliknij i przejdz do opcji zaawansowanych.

Będziesz wiedział,jaki plik powoduje błąd.

Z dalszych opcji,które są dostępne pod linkiem(punkt 4) też możesz spróbować skorzystać.(podmiana pliku na "zdrowy).

Nie wyświetla mi się folder srt

Ok.

W ostateczności możesz podpiąć dysk pod inny komputer(jako drugi),jak masz taką możliwość i w ten sposób odczytać ten plik txt.

Próbowałeś już innych opcji?

Naprawa, przywracanie, odzyskiwanie…

W wierszu polecenia:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

sfc /scannow

Próbowałem naprawy, reinstalacji i formatu obu dysków żeby zainstalować system na nowo lecz gdy próbuję formatować drugi dysk z systemem mam błąd:this volume is write protected. Naprawiałem ten błąd w regedit ale nie przyniosło to żadnego skutku. Nie wiem co mam jeszcze zrobić.

Dysk z systemem powinien automatycznie formatować się przy nowej instalacji.

Jest też możliwość,że dysk jest wadliwy.

Spróbuj uruchomić tryb awaryjny.
W wierszu,tam gdzie wcześniej…
bcdedit /set {default} safeboot minimal
i enter


Takie mam błędy przy instalacji

Spróbój zresetować bios do ustawień domyślnych.Wyjmij baterię z płyty głównej na 5 min.(przy wyłączonym zasilaniu).

Gdzie podłączasz pendrive?To PC?Z przodu czy z tyłu komputera?Spróbuj zmienić gniazdo.

Inny pendrive też mógłby pomóc…

Spróbuję windows 8.1 w ISO na komputerze zainstalować a potem programem rufus nagrać ten system na pendrive innego i zrobić na 3 pendrivie nośnik przez mediacrationtoola Windowsa 10 oraz zrestartować biosa i go zaktualizować.

Spróbuj jeszcze w ten sposób…
Przy instalacji Windows 10
klikając Shift+F10
Zaraz poszukam dokładnych komend i wrzucę…


Jak się tego pozbyć

Wyjąłeś Pendrive czy co?

Nie zrobiłem na nowym pendrivie instalację Windowsa 10 i mam teraz tak

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/brak-wymaganego-sterownika-nośników-przy/b42581fe-2313-43df-949e-6c552f5f271f

Tak, jak tu. Druga odpowiedź. Nic nowego nie wymyślę, co do tego.Brakuje sterowników, musisz poszukać odpowiednich.

Ewentualnie pen w inne gniazdo 2.0

W Rufusie schemat partycjonowania ustawiłeś MBR a system plików NTFS?

Dla pewności sprawdź,czy pen z instalką działa na innym komputerze.Jeśli masz możliwość.

Pobrałem sterowniki tylko nie wiem czy dać je w RAR czy rozpakować

Rozpakowane i powinny wtedy być z rozszerzeniem bodajże .inf, nie exe.