Nie wyświetla się obraz z komputera na TV

Witam. Od jakiegos czasu mam problem z wyswietlaniem obrazu z komputera na TV. Jest to o tyle dziwne ze problem pojawia sie tylko po odłączeniu wszystkich kabli od PC i ponownym ich podlaczeniu. Tv wyswietla komunikat (jesli wybrany jest inny port hdmi) o podlaczeniu urządzenia jednak po przejsciu na “kanal” pokazuje sie Brak sygnału. Po jakims czasie wszystko wszystko wraca do normy i obraz jest normalnie wyswietlany.

2-gi problem. Jesli telewizor zostanie włączony przed zalogowaniem do systemu (Win 10), wtedy nie dziala dźwięk i trzeba wylaczyc i wlaczy tv
Karta graficzna Nvidia Gforce 1050Ti

Co to za TV? Aktualizowałeś przed problemami firmware TV? Może jest w automacie ustawiony?

Thomson 40FB5426. Wszystkie aktualizacje są pobrane zarowno na Tv jak i PC. Po 40min od napisania tego tematu udalo sie włączyć komputer normalnie jednak chcialbym to naprawic na przyszłość oraz rozwiązać problem z dźwiękiem

Spróbuj przywrócić TV do ustawień fabrycznych.

Jeżeli robisz po HDMI to ci po odłaczeniu i ponownym podłączeniu zadziałał HDCP. Trzeba wyłaczyć telewizor i ponownie właczyć.

Tyle, że autor napisał:

Od paru miesiecy. Nie jestem wstanie dokladnie wskazac kiedy pojawil sie problem ale zawsze jest tak samo. Jesli rozlacze komputer z kabli to przez 15-30min od ponownego podlaczenia nie wyswietla obrazu. A jak juz ruszy to smiga bez problemu.

Nie jestem pewny co pomogło ale po zmianie kabla hdmi i zasilającego od komputera obraz sie pojawił (10min od pierwszego wlaczenia). Ostatnio ten sam kabel hdmi ktory teraz zadziałał mial problem z wyświetlaniem obrazu wiec mysle ze to moze byc problem z komputerem. Tym bardziej ze telewizor działa po podlaczeniu ps3 czy korzystaniu z Netflixa.

Na wszelki wypadek cofnąłem tv do ustawien fabrycznych i nic to nie dało. Jak ma ktos pomysl co moze z tym byc to prosilbym o napisanie, a jak nie to mozna uznac zmiane kabli za jakis sposob na przywrocenie obrazu. Jeszcze nie wiem czy to bedzie dzialac normalnie, czy moze przy kolejnym rozlaczeniu problem powróci